Siirry sisältöön
Oma varastomme Ruotsissa.Turvallinen maksu30 päivän palautusoikeus
nutri.se
INVEX REMEDIES

INVEX REMEDIES C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi 150 g

INVEX REMEDIES C-vitamiini + magnesium + kalium + glutationi – 150 g, valmistaja INVEX REMEDIES. Jauhemuoto optimaalista imeytymistä varten.

Ole ensimmäinen, joka arvostelee
53,00 €

Vähittäishinta 69,00 €

1 kpl jälkitilauksena

Toimituskulut lasketaan kassalla

VISAMastercardKlarnaMobilePayApple PayGoogle Pay

Ostoapu

1,77 € per annos30 annosta pakkauksessa · 1 tesked (5 g)


Tuotenumero:5902768409604

Nopea toimitus

Seuranta koko matkan

30 päivän palautusoikeus

Maksat postikulut

Nopea toimitus

PostNord & DHL

Turvallinen maksu

Stripe / Klarna

C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi 150 g

  • Vegansk
  • Glutenfri
  • Sockerfri

Vitamin C + magnesium + kalium + glutationi 150 g, INVEX REMEDIES

Tämä tuote sisältää päivittäistä annosta kohden 1000 mg C-vitamiinia, 300 mg magnesiumia, 400 mg kaliumia ja 250 mg glutationia. Se tarjoaa synergistisen yhdistelmän välttämättömiä ravintoaineita ja antioksidantteja.

Aktiiviset ainesosat ja tiede

C-vitamiini (L-askorbiinihappo ja natriumaskorbaatti)

C-vitamiini on vesiliukoinen vitamiini, jolla on keskeinen rooli useissa tärkeissä biologisissa prosesseissa. Tässä valmisteessa C-vitamiinia on kahdessa muodossa: L-askorbiinihappona ja natriumaskorbaattina, mikä varmistaa sekä tehokkuuden että hyvän vatsaystävällisyyden. Tuote sisältää päivittäistä annosta kohden 1000 mg C-vitamiinia (1250 % vertailuarvosta), joten se tarjoaa huomattavan määrän tätä välttämätöntä ravintoainetta.

C-vitamiinia tarvitaan myös kollageenin muodostumiseen, joka on tärkeää verisuonten, luiden, rustojen, ikenien, ihon ja hampaiden rakenteelliselle eheydelle.

Magnesium (magnesiumsitraatti ja magnesiumkloridi)

Magnesium on välttämätön kivennäisaine, joka osallistuu yli 300 entsymaattiseen reaktioon elimistössä. Tässä valmisteessa magnesiumia on kahdessa muodossa: magnesiumsitraattina ja magnesiumkloridina, mikä maksimoi imeytymisen ja biologisen hyötyosuuden. Tuote sisältää päivittäistä annosta kohden 300 mg magnesiumia (80 % vertailuarvosta), joten se tarjoaa huomattavan määrän tätä tärkeää kivennäisainetta.

Magnesiumilla on tärkeä rooli elektrolyyttitasapainossa, joka on olennaista lihasten supistumiselle ja hermoston viestinnälle. Lisäksi magnesium osallistuu solujen jakautumiseen ja on tärkeää luiden ja hampaiden pysymiselle terveinä.

Kalium (kaliumsitraatti)

Kalium on välttämätön elektrolyyttikivennäisaine, joka on tärkeä hermoston ja lihasten normaalille toiminnalle. Tuote sisältää päivittäistä annosta kohden 400 mg kaliumia (20 % vertailuarvosta) sitraattimuodossa, mikä varmistaa optimaalisen imeytymisen.

Kaliumilla on myös keskeinen rooli hermoston viestinnässä, mikä mahdollistaa viestien välittymisen hermosolujen välillä sekä hermosolujen ja lihasten välillä.

Glutationi (pelkistetty glutationi)

Glutationi on tripeptidi eli pieni proteiini, joka koostuu kolmesta aminohaposta: glutamiinihaposta, kysteiinistä ja glysiinistä. Se on yksi elimistön tehokkaimmista endogeenisistä antioksidanteista ja sillä on keskeinen rooli solujen suojautumisessa oksidatiiviselta stressiltä. Tuote sisältää päivittäistä annosta kohden 250 mg tätä tärkeää antioksidanttia.

Glutationilla on myös rooli immuunitoiminnassa ja solujen korjaantumisessa.

Hyödyt ja käyttötarkoitukset

Immuunitoiminta ja vastustuskyky

Tuote voi olla hyödyllinen erityisesti intensiivisen liikuntaharjoittelun aikana tai vuodenaikoina, jolloin immuunijärjestelmään kohdistuu enemmän haasteita.

Hermoston ja lihasten toiminta

Elektrolyytit magnesium ja kalium ovat tärkeitä hermoston viestinnälle ja lihasten supistumiselle.

Psykologinen toimintakyky ja mielen kirkkaus

Rakenteellinen eheys ja kollageenin muodostuminen

C-vitamiini on välttämätöntä normaalille kollageenin muodostumiselle, joka on tärkeää verisuonten, luiden, rustojen, ikenien, ihon ja hampaiden rakenteelliselle eheydelle.

Laatu ja valmistus

INVEX REMEDIES on vakiintunut ravintolisien valmistaja, joka keskittyy mitokondrioiden terveyteen ja solujen toimintaan. Tässä valmisteessa käytetään vakiintuneita ainesosamuotoja, jotka tunnetaan hyvin biologisesta hyötyosuudestaan ja tehokkuudestaan.

Tuote toimitetaan jauheena, mikä mahdollistaa annostelun joustavasti ja sekoittamisen helposti veteen tai muihin nesteisiin. Jauhemuoto varmistaa myös ainesosien nopean imeytymisen ja optimaalisen biologisen hyötyosuuden.

Valmisteen ainesosat on valittu huolellisesti täydentämään toistensa toimintaa ja varmistamaan optimaalinen synergia. Magnesiumin ja kaliumin sitraattimuotojen käyttö varmistaa tehokkuuden ja vatsaystävällisyyden, mikä on erityisen tärkeää herkkävatsaisille.

Kenelle tuote sopii?

Liikuntaa harrastaville ja urheilijoille

Tämä valmiste sopii erityisesti säännöllisesti harjoitteleville tai intensiivistä liikuntaa harrastaville.

Henkilöille, joilla on suuri energiantarve

Tämä valmiste voi olla hyödyllinen henkilöille, joiden työ tai elämäntapa asettaa suuria kognitiivisia tai fyysisiä vaatimuksia.

Ikääntyville aikuisille ja solujen terveydestä kiinnostuneille

Henkisen tai fyysisen stressin aikana

Antioksidanttipuolustuksesta kiinnostuneille

C-vitamiinin ja glutationin yhdistelmä tarjoaa tehokkaan antioksidanttisen lähestymistavan.

Kasvissyöjille ja vegaaneille

Tämä valmiste sopii kasvissyöjille ja vegaaneille, jotka haluavat varmistaa näiden tärkeiden ravintoaineiden riittävän saannin. Tämä koskee erityisesti magnesiumia ja kaliumia, joita voi olla kasvipohjaisessa ruokavaliossa niukemmin.

Yhteenveto

Tuote sisältää päivittäistä annosta kohden 1000 mg C-vitamiinia, 300 mg magnesiumia, 400 mg kaliumia ja 250 mg glutationia ja tarjoaa tehokkaan synergistisen yhdistelmän.

Jauhemuoto helpottaa päivittäistä käyttöä ja mahdollistaa optimaalisen imeytymisen.

Vegansk formula

Växtbaserad sammansättning — utan animaliska ingredienser.

Glutenfri

Utan gluten — passar dig som undviker gluten i kosten.

Från INVEX REMEDIES

Ett tillskott från INVEX REMEDIES i Nutri-sortimentet.

Sinulle, joka

Du som äter växtbaseratDu som undviker gluten

Ainesosat

Käyttöohjeet

Varoitus

Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Käytä 3 kuukauden kuluessa avaamisesta.

Ainesosaopas

Lue lisää vaikuttavista ainesosista ja vertaile kaikkia tuotteita, jotka sisältävät niitä.

Tuotekysymykset

Mitä INVEX REMEDIES - C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi - 150 g sisältää?

Magnesiumsitraatti, kaliumsitraatti, L-askorbiinihappo, magnesiumkloridi,  pelkistetty glutationi – antioksidantti, natriumaskorbaatti. Tuotteen suositeltu vuorokausiannos (5 g) sisältää: • C-vitamiini – 1000 mg (1250 % vertailuarvosta) • Magnesium – 300 mg (80 % vertailuarvosta) • Kalium – 400 mg (20 % vertailuarvosta) • Glutationi – 250 mg *Vertailuarvo – päivittäinen saantisuositus

Miten INVEX REMEDIES - C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi - 150 g otetaan?

Ravista voimakkaasti ennen käyttöä. 1 teelusikallinen (5 g) päivässä. Sekoita suositeltu määrä ½ lasilliseen lämmintä vettä. Juo valmis liuos. HUOMIO Älä ylitä tuotteen suositeltua vuorokausiannosta. Ravintolisää ei saa käyttää monipuolisen ruokavalion korvikkeena. Tuotetta ei tule käyttää raskauden tai imetyksen aikana eikä alle 3-vuotiaille lapsille.

Paljonko INVEX REMEDIES - C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi - 150 g maksaa?

Nykyinen hinta, sisältäen ALV:n, näkyy tämän sivun yläosassa.

Milloin tilaukseni saapuu?

Varastossa olevat tuotteet lähetetään 1–2 arkipäivän kuluessa seurattuna toimituksena EU:n alueella. Tilattavat tuotteet saapuvat 5–7 arkipäivässä. Tarkka toimitusaika näkyy kassalla.

Onko INVEX REMEDIES - C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi - 150 g laillinen EU:ssa?

Kyllä, INVEX REMEDIES - C-vitamiini, magnesium, kalium ja glutationi - 150 g myydään laillisesti ravintolisänä EU:ssa ja se noudattaa EU:n ravintolisäsäädöksiä asetuksen 1170/2009 mukaisesti.

Syvenny aiheeseen

Ainesosaopas

Lue lisää vaikuttavista ainesosista ja vertaile kaikkia tuotteita, jotka sisältävät niitä.

Asiakasarvostelut

Ei arvosteluja vielä. Ole ensimmäinen, joka jakaa kokemuksensa.