Hoppa till innehåll
Eget lager i Sverige.Säker betalning30 dagars retur
nutri.se
Singularis

Singularis Superior naturlig multivitamin

Ekologisk, 30 vegetabiliska kapslar

Bli först att recensera
217 kr

Rek. pris 289 kr

1 st som Beställningsvara

Frakt beräknas i kassan

Betalsätt och fraktalternativ

Köphjälp

För dig som gillar detaljer
Portioner per förpackning
30

7,23 kr per portion30 portioner per förpackning · 1 kapsel


Art.nr:5903263262985

Snabb leverans

Spårad hela vägen

30 dagars retur

Helt fri

Snabb leverans

PostNord & DHL

Säker betalning

Stripe / Klarna

Superior naturlig multivitamin

Produkten

Singularis Superior Natural Multivitamin Organic är ett kosttillskott i form av kapslar som intas via munnen. Den finns i förpackningar om 30 och 60 kapslar, vilket gör den lämplig för både kort- och långvarig användning. Målgruppen inkluderar personer som vill komplettera sin kost med ett brett spektrum av viktiga näringsämnen.

Faktaruta per dos

Tiamin1.58 mg% NRV ej angiven
Riboflavin1.54 mg% NRV ej angiven
Niacin8.16 mg% NRV ej angiven
Pantotensyra7.77 mg% NRV ej angiven
Vitamin B68.09 mg% NRV ej angiven
Folsyra154.14 µg% NRV ej angiven
Vitamin C36.96 mg% NRV ej angiven
Vitamin E31.19 mg% NRV ej angiven
Biotin36.44 µg% NRV ej angiven
Järn6.51 mg% NRV ej angiven
Zink2.87 mg% NRV ej angiven
Krom43.75 µg% NRV ej angiven
Mangan0.91 mg% NRV ej angiven
Selen25.03 µg% NRV ej angiven

Portionsstorlek: 1 kapsel. Doser per förpackning: 30 kapslar eller 60 kapslar.

Ingredienser

Varje kapsel innehåller en mängd viktiga vitaminer och mineraler:

  • Tiamin 1.58 mg - bidrar med tiamin.
  • Riboflavin 1.54 mg - bidrar med riboflavin.
  • Niacin 8.16 mg - bidrar med niacin.
  • Pantotensyra 7.77 mg - bidrar med pantotensyra.
  • Folsyra 154.14 µg - bidrar med folsyra.
  • Biotin 36.44 µg - bidrar med biotin.
  • Krom 43.75 µg - bidrar med krom.
  • Mangan 0.91 mg - bidrar med mangan.

Övriga ingredienser inkluderar sprosslat cikorirot samt kapselskal.

Dosering och användning

Rekommenderad dosering är 1 kapsel dagligen. Det rekommenderas att intas med vatten i samband med måltid. Produktens ingredienser är noggrant utvalda för att säkerställa bästa möjliga kvalitet. Förvaras oåtkomligt för barn. Överskrid inte den rekommenderade dosen.

Om varumärket

Singularis är en tillverkare av kosttillskott med fokus på naturliga ingredienser. Webbplatsen för mer information är https://singularis-herbs.eu/en.

Ingredienser

Näringsvärde

Så använder du

Så tar du den

Följ doseringsanvisningen på förpackningen.

Varning

Överskrid inte rekommenderad daglig dos. Kosttillskott ska inte användas som ersättning för en varierad och balanserad kost och en hälsosam livsstil. Förvaras utom räckhåll för barn. Gravida och ammande bör konsultera läkare innan användning.

Ingrediensguide

Läs mer om de verksamma ämnena och jämför alla produkter som innehåller dem.

Produktfrågor

Vilka vitaminer och mineraler finns i Singularis Superior Natural Multivitamin Organic?

Produkten innehåller Tiamin, Riboflavin, Niacin, Pantotensyra, Vitamin B6, Folsyra, Vitamin C, Vitamin E, Biotin, Järn, Zink, Krom, Mangan och Selen.

Hur många kapslar finns det i en förpackning?

Singularis Superior Natural Multivitamin Organic finns i förpackningar om 30 eller 60 kapslar.

Vad är den rekommenderade doseringen?

Rekommenderad dosering är 1 kapsel dagligen.

Är det några allergener i produkten?

Det finns inga deklarationspliktiga allergener i Singularis Superior Natural Multivitamin Organic.

Fördjupning

Ingrediensguide

Läs mer om de verksamma ämnena och jämför alla produkter som innehåller dem.

Kundrecensioner

Inga omdömen ännu. Bli först att dela din erfarenhet.