
Boflax / Inniarz Nauka kosttillskott
Boflax / Inniarz Nauka har 1 produkt i kategorin fiskolja hos Nutri. Sortimentet innehåller viktiga fettsyror som omega-3 och omega-6, inklusive alfa-linolensyra och linolsyra. I vårt utbud finns exempelvis Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml. Läs mer

Populärt
Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml
118 kr
I sortimentet hos Nutri
I sortimentet hos Nutri
Prisintervall: 118 kr–118 kr
produkter
Om Boflax / Inniarz Nauka hos Nutri
Boflax / Inniarz Nauka finns representerat i kategorin fiskolja med 1 produkt hos Nutri. Sortimentet inkluderar omega-3 och omega-6 fettsyror, där alfa-linolensyra (en form av omega-3) och linolsyra (en form av omega-6) är framträdande ingredienser. Bland produkterna finns exempelvis Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml, som särskilt innehåller alfa-linolensyra.
Utbudet är anpassat för den som söker kosttillskott med fokus på fettsyror från både växtbaserade och marina källor, vilket speglar de ingredienser som finns i vårt sortiment.
Boflax / Inniarz Nauka i sortimentet
Hos Nutri omfattar Boflax / Inniarz Nauka-produkterna följande kategorier och ingredienser:
- Fiskolja: 1 produkt
- Omega-3: 1 produkt (inklusive alfa-linolensyra)
- Omega-6: 1 produkt (inklusive linolsyra)
Den enda produkten i vårt sortiment innehåller omega-3 och omega-6 fettsyror i form av alfa-linolensyra och linolsyra. Du hittar produkterna under fiskolja och kan läsa mer om ingredienserna omega-3 och omega-6.
Så väljer du rätt Boflax / Inniarz Nauka-produkt
Att välja rätt produkt från Boflax / Inniarz Nauka hos Nutri innebär att utgå från de faktiska ingredienserna och kategorierna i vårt sortiment. Eftersom vi har en produkt inom fiskolja, som innehåller både omega-3 och omega-6 fettsyror, kan du prioritera efter vilken fettsyra du vill tillföra mer av. Produkter med alfa-linolensyra riktar sig mot de som söker omega-3 från växtbaserade källor, medan linolsyra är en vanlig omega-6-fettsyra.
Det finns inga andra varianter av Boflax / Inniarz Nauka hos Nutri, så valet är tydligt. Vill du ha en produkt med både omega-3 och omega-6 kan Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil vara aktuell. För att se fler produkter med omega-fettsyror kan du även utforska kategorin fiskolja.
Boflax / Inniarz Nauka jämfört med resten av sortimentet
Boflax / Inniarz Nauka representerar en liten del av Nutris totala katalog med 1 produkt inom fiskolja och omega-fettsyror. Jämfört med hela Nutri-katalogen är detta ett smalt utbud, där fokus ligger på omega-3 och omega-6 fettsyror, särskilt alfa-linolensyra och linolsyra.
Vårt totala sortiment inom omega-fettsyror är betydligt större än Boflax / Inniarz Naukas utbud, som endast täcker en produkt. Detta gör att du kan hitta fler varianter och kombinationer av omega-3 och omega-6 från andra varumärken i Nutri-katalogen.
Vanliga frågor om Boflax / Inniarz Nauka
Var köper jag Boflax / Inniarz Nauka online?
Boflax / Inniarz Nauka kan köpas online hos Nutri, som erbjuder 1 produkt inom kategorin fiskolja.
Hur många Boflax / Inniarz Nauka-produkter finns hos Nutri?
Det finns 1 Boflax / Inniarz Nauka-produkt i Nutris katalog, främst inom fiskolja och omega-fettsyror.
Vilka kategorier har Boflax / Inniarz Nauka?
Boflax / Inniarz Nauka finns i kategorin fiskolja och innehåller ingredienser som omega-3, omega-6, alfa-linolensyra och linolsyra.
Vilka är de mest sålda / populäraste Boflax / Inniarz Nauka-produkterna?
Försäljningsdata är inte tillgänglig, så vi kan inte ange vilka produkter som är mest populära.
Passar Boflax / Inniarz Nauka veganer / vegetariskt sortiment?
Produkten Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil antyder ett växtbaserat innehåll, men kontrollera alltid produktmärkningen för att bekräfta vegansk eller vegetarisk lämplighet.
Vad kostar Boflax / Inniarz Nauka-produkter?
Priset för Boflax / Inniarz Nauka-produkter börjar från 118 kr hos Nutri.
Vilka ingredienser är vanligast i Boflax / Inniarz Nauka-sortimentet?
De vanligaste ingredienserna i Boflax / Inniarz Nauka hos Nutri är omega-3, omega-6, alfa-linolensyra och linolsyra.
Vilken Boflax / Inniarz Nauka-produkt passar nybörjaren?
Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil är ett enkelt val för den som vill testa ett kosttillskott med omega-3 och omega-6 från växtbaserade källor.
Hur skiljer sig Boflax / Inniarz Nauka-produkterna åt i vårt sortiment?
Eftersom vi har en produkt från Boflax / Inniarz Nauka, skiljer sig produkterna främst i innehåll av omega-3 och omega-6 fettsyror, särskilt alfa-linolensyra och linolsyra.
Boflax / Inniarz Nauka vs liknande märken — hur väljer jag?
Med 1 produkt hos Nutri är Boflax / Inniarz Nauka ett alternativ bland flera inom fiskolja och omega-fettsyror. Du kan jämföra med andra varumärken i samma kategori för att hitta rätt kombination av omega-3 och omega-6 för dig.
Jämför Boflax / Inniarz Nauka-produkter
Produkter från Boflax / Inniarz Nauka per ingrediens — mängd per portion, portioner per förpackning och pris per portion. Bara produkter med streckkod; "från"-pris bara där det finns i lager.
Jämför portionspris och pris per g. Mängder och ingredienser kan skilja sig mellan produkter. För pulver beräknas portionsantal från nettovikt och portionsvikt. ≈ anger avrundat antal; priset beräknas med det oavrundade antalet. Följ förpackningens doseringsanvisning.
Omega-31
Jämför alla Omega-3-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml alfa-linolensyra | 5.1 g | 1 matsked 25 portioner/förp. | från 118 kr I lager | 4,72 kr/portion 0,93 kr/g |
Omega-3: alfa-linolensyra1
Jämför alla Omega-3: alfa-linolensyra-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml | 5.1 g | 1 matsked 25 portioner/förp. | från 118 kr I lager | 4,72 kr/portion 0,93 kr/g |
Omega-61
Jämför alla Omega-6-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml linolsyra | 1.4 g | 1 matsked 25 portioner/förp. | från 118 kr I lager | 4,72 kr/portion 3,37 kr/g |
Omega-6: linolsyra (LA)1
Jämför alla Omega-6: linolsyra (LA)-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Boflax / Inniarz Nauka - Flaxseed Oil - Dr Budwig Diet 250ml | 1.4 g | 1 matsked 25 portioner/förp. | från 118 kr I lager | 4,72 kr/portion 3,37 kr/g |
Liknande varumärken
Märken med sortiment i samma kategorier som Boflax / Inniarz Nauka