
Collibre kosttillskott
Collibre finns hos Nutri med 4 produkter inom kategorin ledhälsa & rörlighet. Sortimentet innehåller populära produkter som Collibre Collagen Strong For Life Shot och Collibre Collagen Beauty Shot. Ingredienser som vitamin C, biotin, vitamin A, vitamin D₃ och glukosamin är centrala i Collibre-sortimentet hos Nutri. Läs mer

Populärt
Collibre Collagen Strong For Life Shot sport 15 x 60 ml
462 kr
I sortimentet hos Nutri
I sortimentet hos Nutri
Prisintervall: 458 kr–499 kr
produkter

Collibre Collagen Strong For Life Shot sport 15 x 60 ml
Rek. pris 589 kr

Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml
Rek. pris 649 kr

Collibre Collagen Gold Shot 15 x 30ml
Rek. pris 639 kr

Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml
Rek. pris 569 kr
Om Collibre hos Nutri
Collibre finns representerat med 4 produkter i kategorin ledhälsa & rörlighet hos Nutri. Sortimentet omfattar bland annat olika typer av collagen-shots såsom Collibre Collagen Strong For Life Shot och Collibre Collagen Beauty Shot. Ingredienser som vitamin C och glukosamin är återkommande i produkterna och är viktiga i sammanhanget för ledhälsa och rörlighet. Andra näringsämnen som biotin, vitamin A, vitamin D₃ och vitamin E förekommer också i flera produkter i vårt utbud.
Produkterna är formulerade för att komplettera ditt intag av viktiga vitaminer och ämnen som är relevanta för ledhälsa och hud. Collibre erbjuder ett fåtal produkter som är lättillgängliga hos Nutri och utgör ett tydligt inslag inom just ledhälsa och rörlighet.
Collibre i sortimentet
Vårt sortiment av Collibre består av 4 produkter inom kategorin ledhälsa & rörlighet. Här är en översikt över ingredienser och produktmängder:
- Ledhälsa & rörlighet: 4 produkter
- Vitamin C: finns i 4 produkter
- Biotin: finns i 2 produkter
- Vitamin A: finns i 2 produkter
- Vitamin D₃: finns i 2 produkter
- Vitamin E: finns i 2 produkter
- Bambusprydnadsextrakt: finns i 1 produkt
- Folsyra: finns i 1 produkt
- Glukosamin: finns i 1 produkt
Produkterna är samlade under en gemensam kategori där ledhälsa och rörlighet är fokus. Ingredienser som vitamin C och glukosamin är särskilt framträdande för denna kategori. För mer information om ingredienser kan du besöka våra sidor för vitamin C och glukosamin.
Så väljer du rätt Collibre-produkt
Att välja rätt produkt från Collibre hos Nutri handlar om att matcha ingredienser med dina behov inom ledhälsa & rörlighet. Om du söker ett tillskott med extra fokus på vitamin C finns fyra produkter att välja mellan, inklusive Collibre Collagen Strong For Life Shot. För dig som vill ha biotin och vitamin A finns två produkter vardera, ofta i kombination med andra vitaminer.
Vill du ha tillskott med vitamin D₃ eller vitamin E erbjuds också två produkter vardera. Glukosamin finns i en produkt och är särskilt relevant för ledhälsa. Collibre Collagen Beauty Shot är ett exempel på produkt med fokus på skönhet och hudhälsa, som innehåller flera av dessa näringsämnen.
Storleken på förpackningarna varierar mellan 15 x 30 ml och 15 x 60 ml, vilket kan påverka doseringen per portion. Det gör att du kan välja mellan olika varianter av collagen-shots beroende på hur koncentrerat tillskott du önskar.
Collibre jämfört med resten av sortimentet
Collibre omfattar 4 produkter i kategorin ledhälsa & rörlighet inom Nutris hela katalog. Jämfört med andra varumärken är Collibre inriktat på ett fåtal ingredienser som vitamin C, biotin, vitamin A, D₃ och E samt glukosamin. Det gör att Collibre är mer fokuserat än många andra märken som ofta har bredare sortiment inom flera kategorier.
Vårt totala sortiment av ledhälsa & rörlighet innehåller betydligt fler produkter från andra varumärken, men Collibre bidrar med specifika collagen-shots och kombinationer av vitaminer och extrakt. De vanligaste ingredienserna i Collibre är vitamin C och glukosamin, vilka också är frekvent förekommande inom hela Nutri-katalogen för ledhälsa.
Vanliga frågor om Collibre
Var köper jag Collibre online?
Du kan köpa Collibre online hos Nutri, som erbjuder 4 produkter inom ledhälsa & rörlighet från detta märke.
Hur många Collibre-produkter finns hos Nutri?
Hos Nutri finns 4 Collibre-produkter tillgängliga, samtliga i kategorin ledhälsa & rörlighet.
Vilka kategorier har Collibre?
Alla Collibre-produkter hos Nutri finns inom kategorin ledhälsa & rörlighet.
Vilka är de mest sålda Collibre-produkterna?
Exakta försäljningssiffror är inte tillgängliga, men Collibre Collagen Strong For Life Shot och Collibre Collagen Beauty Shot är exempel på produkter som finns i vårt utbud.
Passar Collibre veganer eller finns vegetariska alternativ?
Information om vegansk eller vegetarisk status finns i produktens märkning. Kontrollera varje produkt för att säkerställa att den passar dina kostpreferenser.
Vad kostar Collibre-produkter?
Priserna för Collibre-produkter hos Nutri börjar från 458 kr.
Vilka ingredienser är vanligast i Collibre-sortimentet?
Vitamin C förekommer i alla fyra produkter, följt av biotin, vitamin A, vitamin D₃ och vitamin E i flera av produkterna. Glukosamin finns i en produkt.
Vilken Collibre-produkt passar nybörjaren?
För nybörjare kan Collibre Collagen Strong For Life Shot vara ett alternativ då den innehåller flera av de vanligaste ingredienserna för ledhälsa & rörlighet.
Hur skiljer sig Collibre-produkterna åt i vårt sortiment?
Produkterna skiljer sig främst i ingredienssammansättning och förpackningsstorlek, med varianter som Collagen Beauty Shot och Collagen Gold Shot som har olika fokus och dosering.
Collibre vs liknande märken — hur väljer jag?
Välj utifrån vilka ingredienser du prioriterar inom ledhälsa & rörlighet. Collibre har 4 produkter med fokus på vitamin C, biotin och glukosamin, medan andra märken kan erbjuda bredare eller andra kombinationer.
Jämför Collibre-produkter
Produkter från Collibre per ingrediens — mängd per portion, portioner per förpackning och pris per portion. Bara produkter med streckkod; "från"-pris bara där det finns i lager.
Jämför portionspris och pris per enhet. Mängder och ingredienser kan skilja sig mellan produkter. För pulver beräknas portionsantal från nettovikt och portionsvikt. ≈ anger avrundat antal; priset beräknas med det oavrundade antalet. Följ förpackningens doseringsanvisning.
Hydrolizat kolagenu wieprzowego3
Jämför alla Hydrolizat kolagenu wieprzowego-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 10 g | 60 ml 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 3,05 kr/g |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml | 10 g | 60 ml 15 portioner/förp. | 499 kr Slut i lager | 33,27 kr/portion 3,33 kr/g |
| Collibre Collagen Gold Shot 15 x 30ml | 10 g | 30 ml 15 portioner/förp. | 499 kr Slut i lager | 33,27 kr/portion 3,33 kr/g |
Hydrolizat kolagenu wołowego3
Jämför alla Hydrolizat kolagenu wołowego-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 10 g | 1 portion 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 3,05 kr/g |
| Collibre Collagen Gold Shot 15 x 30ml | 10 g | 1 portion 15 portioner/förp. | 499 kr Slut i lager | 33,27 kr/portion 3,33 kr/g |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml | 10 g | — | 499 kr Slut i lager | — |
Ekstrakt z bambusa2
Jämför alla Ekstrakt z bambusa-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml der 20:1 | 18 mg | 60 ml 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 169,63 kr/100 mg |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml der 20:1 | 18 mg | 60 ml 15 portioner/förp. | 499 kr Slut i lager | 33,27 kr/portion 184,81 kr/100 mg |
Ekstrakt z pędów bambusa zwyczajnego (DER 20:1)2
Jämför alla Ekstrakt z pędów bambusa zwyczajnego (DER 20:1)-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 18 mg | 1 portion 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 169,63 kr/100 mg |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml | 18 mg | — | 499 kr Slut i lager | — |
Ekstrakt z guarany1
Jämför alla Ekstrakt z guarany-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 200 mg | 60 ml 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 15,27 kr/100 mg |
Glukozamina1
Jämför alla Glukozamina-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 250 mg | 60 ml 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 12,21 kr/100 mg |
Korzeń żeń-szenia syberyjskiego Eleutherococcus senticosus - 01
Jämför alla Korzeń żeń-szenia syberyjskiego Eleutherococcus senticosus - 0-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 25 mg | 60 ml 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 122,13 kr/100 mg |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 250 mg | 60 ml 15 portioner/förp. | 458 kr Slut i lager | 30,53 kr/portion 12,21 kr/100 mg |
Liknande varumärken
Märken med sortiment i samma kategorier som Collibre