Reflex Nutrition kosttillskott
Reflex Nutrition erbjuder 26 produkter med fokus på kategorier som kolhydrater & energi och kreatin. Bästsäljare som Reflex Nutrition - Creapure Creatine och Magnesium Bisglycinate finns tillgängliga. Sortimentet innehåller även whey protein, multivitamin och växtbaserat protein, med ingredienser som magnesium, zink och vitamin B12. Läs mer

Populärt
Reflex Nutrition - Nexgen Multivitamin - 60 Caps (KORT DATUM 2026-11-30)
59 kr
I sortimentet hos Nutri
I sortimentet hos Nutri
Prisintervall: 59 kr–823 kr
produkter

Reflex Nutrition - Nexgen Multivitamin - 60 Caps (KORT DATUM 2026-11-30)
Leverans 1-2 dagar

Reflex Nutrition - One Stop Xtreme
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - The Muscle Bomb
Leverans 1-2 dagar

Reflex Nutrition Plant-Based Protein
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Isolate Pro
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - EAA, Pineapple - 500g
Rek. pris 539 kr

Reflex Nutrition - Vitamin D3 2000IU - Standard
Rek. pris 249 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - L-Glutamine - Standard - 250g
Rek. pris 379 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Instant Whey Pro
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - High Protein Twin Bar
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Creapure Creatine
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Clear Whey Isolate
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - 100% Whey
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer
Leverans 1-2 dagar

Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g
Rek. pris 519 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g
Rek. pris 439 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g
Rek. pris 569 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Creatine Monohydrate - 450g
Rek. pris 469 kr

Reflex Nutrition - Supergreens & Gut Support - 90 Caps
Rek. pris 199 kr

Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight, Strawberries & Cream - 5400g
Rek. pris 1 069 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Nexgen Multivitamin - 60 Caps
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps
Leverans 1-2 dagar

Reflex Nutrition - Zinc Matrix - 100 Caps
Rek. pris 279 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Zinc & Magnesium - 100 Caps
Rek. pris 199 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Reflex Nutrition - Magnesium Bisglycinate - 90 Caps
Rek. pris 219 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar
Om Reflex Nutrition hos Nutri
Kolhydrater & energi är en framträdande kategori i Reflex Nutrition-sortimentet hos Nutri, med flera produkter inriktade på att ge näring för fysisk aktivitet. Bland bästsäljarna syns Reflex Nutrition - Creapure Creatine och Magnesium Bisglycinate - 90 Caps, vilka representerar både kreatin och mineraler i detta utbud. Totalt finns 26 produkter som sträcker sig över flera kategorier som whey protein, multivitamin och växtbaserat protein.
Ingredienser som magnesium, zink och kreatinmonohydrat förekommer ofta i Reflex Nutrition-sortimentet hos Nutri, vilket visar på en tydlig inriktning mot både mineraler och prestationsrelaterade tillskott. Sortimentet speglar en variation av behov inom sport och hälsa, med produkter anpassade till både styrketräning och dagligt näringsintag.
Reflex Nutrition i sortimentet
Reflex Nutrition är representerat i Nutris katalog med 26 produkter fördelade på flera kategorier och ingredienser. Här är några av de viktigaste kategorierna och antalet produkter per kategori:
- Kolhydrater & Energi – 4 produkter
- Whey Protein – 3 produkter
- Kreatin – 2 produkter
- Multivitamin – 3 produkter
- Växtbaserat Protein – 2 produkter
- Magnesium – 1 produkt
Vanliga ingredienser i Reflex Nutrition-sortimentet hos Nutri inkluderar magnesium, zink, kreatinmonohydrat, järn, koppar, vitamin B12, vitamin B6 och vitamin C. Dessa visar på en tydlig inriktning mot både mineraler och vitaminer som är viktiga för träning och återhämtning.
Så väljer du rätt Reflex Nutrition-produkt
Att välja rätt produkt från Reflex Nutrition hos Nutri handlar främst om vilken kategori och ingrediens som matchar dina behov. För exempelvis snabb energi och återhämtning finns kolhydrater & energi, medan whey protein och växtbaserat protein passar de som vill ha ett proteintillskott med olika källor.
Kreatinprodukter som Reflex Nutrition - Creapure Creatine är särskilt inriktade på styrke- och muskelbyggande träning, medan multivitaminer ger en bred tillskottsprofil med flera vitaminer och mineraler. Magnesiumprodukter finns som magnesiumbisglycinat, som är en form av mineral som ofta används för sitt höga upptag.
Genom att välja bland ingredienser som magnesium, zink eller vitamin B12 kan du anpassa ditt intag efter specifika behov. Hos Nutri kan du navigera i kategorier som kolhydrater & energi och magnesium för att hitta produkter som matchar dina preferenser.
Reflex Nutrition jämfört med resten av sortimentet
Med 26 produkter är Reflex Nutrition en tydlig aktör i Nutris katalog, särskilt inom kolhydrater & energi och whey protein. Märket har ett starkt fokus på kreatin och mineraler som magnesium, vilket skiljer det från andra varumärken som kan ha större bredd i vitaminer eller andra tillskott.
Reflex Nutrition har färre produkter inom multivitamin och växtbaserat protein jämfört med vissa andra varumärken, men är väl representerat i sport- och fitnesskategorier. Ingredienser som kreatinmonohydrat och magnesium är vanliga i deras produkter, vilket ger en tydlig profil mot prestationsinriktade tillskott.
Vanliga frågor om Reflex Nutrition
Var köper jag Reflex Nutrition online?
Du kan köpa Reflex Nutrition online hos Nutri, som erbjuder hela deras sortiment med fokus på sport och hälsa.
Hur många Reflex Nutrition-produkter finns hos Nutri?
Hos Nutri finns 26 produkter från Reflex Nutrition, fördelade över flera kategorier som kolhydrater & energi och whey protein.
Vilka kategorier har Reflex Nutrition?
Reflex Nutrition finns i kategorier som kolhydrater & energi, whey protein, kreatin, multivitamin, växtbaserat protein och magnesium.
Vilka är de mest sålda Reflex Nutrition-produkterna?
Bland bästsäljarna hos Nutri finns Reflex Nutrition - Creapure Creatine, Magnesium Bisglycinate - 90 Caps och Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps.
Passar Reflex Nutrition veganer / vegetariskt sortiment?
Reflex Nutrition har växtbaserat protein i sitt sortiment, men kontrollera produktmärkningen för att säkerställa att produkten är vegansk eller vegetarisk.
Vad kostar Reflex Nutrition-produkter?
Priserna på Reflex Nutrition hos Nutri börjar från 59 kr och varierar beroende på kategori och produkt.
Vilka ingredienser är vanligast i Reflex Nutrition-sortimentet?
Vanliga ingredienser är magnesium, zink, kreatinmonohydrat, järn, koppar och vitaminer som B12, B6 och C.
Vilken Reflex Nutrition-produkt passar nybörjaren?
För nybörjare kan produkter inom kolhydrater & energi eller standard whey protein vara en bra start, exempelvis Instant Whey Pro eller Instant Mass Heavyweight.
Hur skiljer sig Reflex Nutrition-produkterna åt i vårt sortiment?
Skillnader finns främst i kategori och ingrediens, med kolhydrater & energi för snabb energi, kreatin för muskelstyrka och multivitamin för bred näring.
Reflex Nutrition vs liknande märken — hur väljer jag?
Välj utifrån det antal produkter och kategorier som passar dig bäst hos Nutri. Reflex Nutrition har fokus på kreatin, magnesium och protein, vilket kan skilja sig från andra varumärken i katalogen.
Jämför Reflex Nutrition-produkter
Produkter från Reflex Nutrition per ingrediens — mängd per portion, portioner per förpackning och pris per portion. Bara produkter med streckkod; "från"-pris bara där det finns i lager.
Jämför portionspris och pris per enhet. Mängder och ingredienser kan skilja sig mellan produkter. För pulver beräknas portionsantal från nettovikt och portionsvikt. ≈ anger avrundat antal; priset beräknas med det oavrundade antalet. Följ förpackningens doseringsanvisning.
Vitamin B127
Jämför alla Vitamin B12-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g metylkobalamin | 19 ug | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 1,10 kr/ug |
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 2.5 ug | 1 kapsel 90 portioner/förp. | från 265 kr I lager | 2,94 kr/portion 1,18 kr/ug |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb metylkobalamin | 9.5 µg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 1,41 kr/µg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g metylkobalamin | 9.5 µg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 2,21 kr/µg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 2.5 ug | 50 g 40 portioner/förp. | från 440 kr I lager | 11,00 kr/portion 4,40 kr/ug |
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | — | 10 g 30 portioner/förp. | från 353 kr I lager | 11,77 kr/portion |
| Reflex Nutrition Plant-Based Protein metylkobalamin | — | 30 g 20 portioner/förp. | från 369 kr I lager | 18,45 kr/portion |
Magnesium6
Jämför alla Magnesium-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 375 mg | 1 kapsel 90 portioner/förp. | från 265 kr I lager | 2,94 kr/portion 0,79 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 375 mg | 50 g 40 portioner/förp. | från 440 kr I lager | 11,00 kr/portion 2,93 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g magnesiumcitrat | 60 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 34,92 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb citrat | 30 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 44,50 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g citrat | 30 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 69,83 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | — | 10 g 30 portioner/förp. | från 353 kr I lager | 11,77 kr/portion |
Vitamin B66
Jämför alla Vitamin B6-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 1.4 mg | 1 kapsel 90 portioner/förp. | från 265 kr I lager | 2,94 kr/portion 210,32 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 1.4 mg | 50 g 40 portioner/förp. | från 440 kr I lager | 11,00 kr/portion 785,71 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g pyridoxinhydroklorid | 1.2 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 1 745,83 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb pyridoxinhydroklorid | 0.6 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 2 225,00 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g pyridoxinhydroklorid | 0.6 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 3 491,67 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | — | 10 g 30 portioner/förp. | från 353 kr I lager | 11,77 kr/portion |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 10 mg | 1 kapsel 90 portioner/förp. | från 265 kr I lager | 2,94 kr/portion 29,44 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 10 mg | 50 g 40 portioner/förp. | från 440 kr I lager | 11,00 kr/portion 110,00 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g zinkbisglycin | 1.6 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 1 309,38 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb bisglycinat | 0.8 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 1 668,75 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g bisglycinat | 0.8 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 2 618,75 kr/100 mg |
Beta-alanin4
Jämför alla Beta-alanin-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | 1600 mg | 10 g 30 portioner/förp. | från 353 kr I lager | 11,77 kr/portion 0,74 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 2.5 g | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 8,38 kr/g |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb | 1250 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 1,07 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g | 1250 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 1,68 kr/100 mg |
Folsyra4
Jämför alla Folsyra-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 600 ug | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 0,03 kr/ug |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb pteroylmonoglutaminsyra | 300 µg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 0,04 kr/µg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 200 ug | 50 g 40 portioner/förp. | från 440 kr I lager | 11,00 kr/portion 0,06 kr/ug |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g pteroylmonoglutaminsyra | 300 µg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 0,07 kr/µg |
L-Tyrosin4
Jämför alla L-Tyrosin-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 1.5 g | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 13,97 kr/g |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb | 750 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 1,78 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g | 750 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 2,79 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Isolate Pro | 727 mg | — | 1 222 kr Slut i lager | — |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 2.5 g | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 8,38 kr/g |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb vattenfritt | 1250 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 267 kr I lager | 13,35 kr/portion 1,07 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g vattenfritt | 1250 mg | 20 g 20 portioner/förp. | från 419 kr I lager | 20,95 kr/portion 1,68 kr/100 mg |
Liknande varumärken
Märken med sortiment i samma kategorier som Reflex Nutrition