
Targroch kosttillskott
Targroch erbjuder 127 produkter inom kategorier som nötter & frön och bär & fruktpulver hos Nutri. Bland bästsäljarna finns Targroch - Dried Beets och Targroch - Dried Tomatoes. Utöver torkade grönsaker och frukter innehåller Targroch-sortimentet viktiga ingredienser som isolerat sojaprotein, fleromättat fett och inulinpulver. Läs mer

Populärt
Targroch 100% Juice
63 kr
I sortimentet hos Nutri
I sortimentet hos Nutri
Prisintervall: 43 kr–244 kr
produkter

100% Juice
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Hibiscus Flowers 250g
Rek. pris 89 kr
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Baton Daktylowy - Date Energy Bar
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Daktylowy Bar
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Date Bar
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Quinoa
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Plums
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Peanuts
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Dates
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Sunflower Seeds Hulled
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Apricots
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Peanut Paste
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Extra Virgin Olive Oil
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Cinnamon Sticks
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Spirulina Powder
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Almond Flour
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Chipsy Bananowe - Banana Chips
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Flaxseed Oil
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Candied Ginger Flakes
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Coconut Flakes
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Rapeseed Oil
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Vitamin C (L-Ascorbic Acid)
Leverans 1-2 dagar

Brazil Nuts
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Roasted Salted Pistachios
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Cashew Nuts
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Coconut Sugar
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Natural Fiber
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Agave Syrup - Natural Sweetener
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Inulin Powder
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Agar-Agar - Gelling Agent
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Cranberries
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Shelled Walnuts
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Pecan Nuts Shelled
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Erytrytol - Sugar Substitute
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Mulberry Fruit
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Goji Berries
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Hulled Pumpkin Seeds
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Dried Tomatoes
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Refined Coconut Oil Odorless
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Spelt Flour Light
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar
Om Targroch hos Nutri
Targroch finns representerat med 127 produkter i vår katalog, där kategorier som nötter & frön och bär & fruktpulver är framträdande. Bland bästsäljarna återfinns torkade rödbetor och torkade tomater, vilket visar på en tydlig inriktning mot naturliga, torkade råvaror. Sortimentet inkluderar även populära ingredienser som inulinpulver och tapiokastärkelse, vilket ger en variation i både användningsområden och näringsprofil.
Produkterna täcker flera hälsokostkategorier som nötssmör & pålägg, kryddor & extrakt samt glutenfria alternativ. Ingredienser som isolerat sojaprotein och fleromättat fett förekommer i flera produkter, vilket ger en bred palett av näringsämnen i sortimentet. Targroch:s produkter är tillgängliga från 43 kr och uppåt i pris hos Nutri.
Targroch i sortimentet
Vårt Targroch-sortiment omfattar flera kategorier med tydlig fokus på hälsokost. Här är en översikt över de viktigaste kategorierna och antalet produkter i varje:
- Nötter & Frön – 23 produkter
- Nötsmör & Pålägg – 17 produkter
- Bär & Fruktpulver – 14 produkter
- Kryddor & Extrakt – 13 produkter
- Bars & Snacks – 11 produkter
- Glutenfritt – 7 produkter
Ingredienser som fett, isolerat sojaprotein, kolhydrater från naturliga källor samt kostfiber återkommer i flera produkter. Salt och socker finns i 21 produkter vardera, medan enbär är en ingrediens i 11 produkter. Denna variation visar på användningsområden från rena råvaror till mer bearbetade produkter som bars och pålägg.
Så väljer du rätt Targroch-produkt
Valet av Targroch-produkt hos Nutri bör utgå från vilken kategori som passar ditt behov. Om du söker naturliga nötter och frön kan du välja bland 23 produkter i den kategorin, medan nötssmör och pålägg erbjuder 17 olika alternativ med olika smaker och texturer. För dig som är intresserad av superfoods finns 14 bär- och fruktpulver att välja bland, exempelvis torkade rödbetor och hibiskusblommor.
Ingredienser som isolerat sojaprotein och fleromättat fett är viktiga att notera för dem som vill ha specifika näringsämnen. Om du vill ha glutenfria produkter finns 7 alternativ inom Targroch. Bars & snacks ger ett praktiskt mellanmål med 11 produkter att välja mellan, där torkade dadlar och energibars är några exempel.
Prisnivån börjar från 43 kr, vilket gör det enkelt att hitta produkter som passar olika budgetar. Genom att använda kategorierna och ingredienserna som filter kan du snabbt hitta rätt Targroch-produkt för just dina behov.
Targroch jämfört med resten av sortimentet
Med 127 produkter är Targroch en av de större leverantörerna inom nötter & frön och bär & fruktpulver hos Nutri. Märket är särskilt starkt inom torkade frukter och grönsaker, där bästsäljare som Targroch - Dried Beets och Targroch - Dried Tomatoes visar på bredden.
Jämfört med hela Nutri-katalogen har Targroch en tydlig profil inom ingredienser som isolerat sojaprotein och fleromättat fett, vilka förekommer i 25 respektive 21 produkter. Kategorier som glutenfritt och kryddor & extrakt är representerade men inte lika omfattande som nötter & frön eller bär & fruktpulver.
Det gör att Targroch kompletterar Nutris övriga utbud genom att erbjuda ett brett spann av hälsokostprodukter med fokus på naturliga råvaror och specifika ingredienser som inulinpulver och tapiokastärkelse.
Vanliga frågor om Targroch
Var köper jag Targroch online?
Du kan köpa Targroch-produkter online direkt hos Nutri, där hela vårt Targroch-sortiment med 127 produkter finns tillgängligt.
Hur många Targroch-produkter finns hos Nutri?
Hos Nutri finns 127 produkter från Targroch, inklusive kategorier som nötter & frön, bär & fruktpulver och nötssmör & pålägg.
Vilka kategorier har Targroch?
Targroch finns i kategorier som nötter & frön, nötsmör & pålägg, bär & fruktpulver, kryddor & extrakt, bars & snacks samt glutenfritt.
Vilka är de mest sålda Targroch-produkterna?
Bästsäljare hos Nutri inkluderar Targroch - Dried Beets 100g, Targroch - Dried Tomatoes och Targroch - Inulin Powder.
Passar Targroch veganer och finns vegetariska alternativ?
Många Targroch-produkter är växtbaserade, såsom nötter, frön och torkade frukter. Kontrollera alltid produktens märkning för att vara säker på vegansk eller vegetarisk status.
Vad kostar Targroch-produkter?
Priserna på Targroch-produkter hos Nutri startar från 43 kr och varierar beroende på produktkategori och storlek.
Vilka ingredienser är vanligast i Targroch-sortimentet?
Vanliga ingredienser är fett, isolerat sojaprotein, kolhydrater från naturliga källor, fleromättat fett, kostfiber, salt och socker. Enbär förekommer i 11 produkter.
Vilken Targroch-produkt passar nybörjaren?
För nybörjaren kan produkter i kategorierna nötter & frön eller bär & fruktpulver vara ett enkelt första steg, till exempel torkade dadlar eller quinoa.
Hur skiljer sig Targroch-produkterna åt i vårt sortiment?
Targroch-produkter skiljer sig i kategori, ingredienser och användningsområde, från nötter och frön till torkade frukter, extrakt och bars med varierande innehåll av isolerat sojaprotein och kostfiber.
Targroch vs liknande märken – hur väljer jag?
Valet mellan Targroch och andra märken hos Nutri kan baseras på produktbredd inom kategorier som nötter & frön och bär & fruktpulver samt förekomst av specifika ingredienser som inulinpulver och fleromättat fett.
Jämför Targroch-produkter
Produkter från Targroch per ingrediens — mängd per portion, portioner per förpackning och pris per portion. Bara produkter med streckkod; "från"-pris bara där det finns i lager.
Jämför portionspris och pris per enhet. Mängder och ingredienser kan skilja sig mellan produkter. För pulver beräknas portionsantal från nettovikt och portionsvikt. ≈ anger avrundat antal; priset beräknas med det oavrundade antalet. Följ förpackningens doseringsanvisning.
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Oat Flour - 1 kg | 2.6 g | 50 g 20 portioner/förp. | 75 kr Slut i lager | 3,75 kr/portion 1,44 kr/g |
| Amaranth Flour - 1 kg | 7.2 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 103 kr Slut i lager | 5,15 kr/portion 71,53 kr/100 mg |
| Chia Seeds - 1000g | 1.16 mg | 15 g ≈ 67 portioner/förp. | 115 kr Slut i lager | 1,73 kr/portion 148,71 kr/100 mg |
| Oat Flakes - 1000g | 1.95 mg | 50 g 20 portioner/förp. | från 66 kr I lager | 3,30 kr/portion 169,23 kr/100 mg |
| Buckwheat Flour - 1000g | 2 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 79 kr Slut i lager | 3,95 kr/portion 197,50 kr/100 mg |
| Raisins Fine - 1000g | 1.2 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 109 kr Slut i lager | 5,45 kr/portion 454,17 kr/100 mg |
| Rodzynki Thompson Jumbo 1kg | 1.2 mg | 50 g 20 portioner/förp. | från 115 kr I lager | 5,75 kr/portion 479,17 kr/100 mg |
Magnesium17
Jämför alla Magnesium-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Amaranth Flour - 1 kg | 266 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 103 kr Slut i lager | 5,15 kr/portion 1,94 kr/100 mg |
| Chia Seeds - 1000g | 50 mg | 15 g ≈ 67 portioner/förp. | 115 kr Slut i lager | 1,73 kr/portion 3,45 kr/100 mg |
| Buckwheat Flour - 1000g | 110 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 79 kr Slut i lager | 3,95 kr/portion 3,59 kr/100 mg |
| Oat Flakes - 1000g | 65 mg | 50 g 20 portioner/förp. | från 66 kr I lager | 3,30 kr/portion 5,08 kr/100 mg |
| Oat Flour - 1 kg | 66 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 75 kr Slut i lager | 3,75 kr/portion 5,68 kr/100 mg |
| Blanched Almonds - 500g | 138 mg | 50 g 10 portioner/förp. | 147 kr Slut i lager | 14,70 kr/portion 10,65 kr/100 mg |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Amaranth Flour - 1 kg | 7.2 mg | — | 103 kr Slut i lager | — |
| Pistachios - 250g | 6.7 mg | — | 189 kr Slut i lager | — |
| Almond Flakes - 500g | 3.7 mg | — | 148 kr Slut i lager | — |
| Kakao kruszone 250g | 3.33 mg | — | 81 kr Slut i lager | — |
| Oat Flour - 1 kg | 2.6 g | — | 75 kr Slut i lager | — |
| Buckwheat Flour - 1000g | 2 mg | — | 79 kr Slut i lager | — |
Sól - 015
Jämför alla Sól - 0-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Halva with Freeze-Dried Strawberry - 300g | 91 g | — | 126 kr Slut i lager | — |
| Natural Halva - 300g | 8 g | — | från 121 kr I lager | — |
| Mieszanka studencka 1kg | 6 g | — | 132 kr Slut i lager | — |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Oat Flour - 1 kg | 1.6 g | 50 g 20 portioner/förp. | 75 kr Slut i lager | 3,75 kr/portion 2,34 kr/g |
| Hazelnuts - 500g | 1.22 g | 50 g 10 portioner/förp. | från 180 kr I lager | 18,00 kr/portion 14,75 kr/g |
| Amaranth Flour - 1 kg | 3 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 103 kr Slut i lager | 5,15 kr/portion 171,67 kr/100 mg |
| Buckwheat Flour - 1000g | 1.88 mg | 50 g 20 portioner/förp. | 79 kr Slut i lager | 3,95 kr/portion 210,11 kr/100 mg |
| Oat Flakes - 1000g | 1.55 mg | 50 g 20 portioner/förp. | från 66 kr I lager | 3,30 kr/portion 212,90 kr/100 mg |
| Almonds Natural - 1000g | 1.6 mg | 50 g 20 portioner/förp. | från 184 kr I lager | 9,20 kr/portion 575,00 kr/100 mg |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Pistachios - 250g | 1090 mg | — | 189 kr Slut i lager | — |
| Kakao kruszone 250g | 757 mg | — | 81 kr Slut i lager | — |
jednonienasycone kwasy tłuszczowe6
Jämför alla jednonienasycone kwasy tłuszczowe-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Black Seed Oil - 250 ml | 21.2 g | — | från 158 kr I lager | — |
| Black Seed Oil Cold Pressed - 250ml | 21.2 g | — | 244 kr Slut i lager | — |
| Pumpkin Seed Oil - 500 ml | 3.2 g | — | från 166 kr I lager | — |
(1%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 06
Jämför alla (1%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 0-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Young Barley Grass Powder - 250g | 39 g | — | 91 kr Slut i lager | — |
| Carob Powder - 1 kg | 35 g | — | från 89 kr I lager | — |
| Ground Flax - 1000g | 9 g | — | från 68 kr I lager | — |
| Dried Figs - 500 g | 6 g | — | 96 kr Slut i lager | — |
| Figs in Rice Flour - 1000 g | 6 g | — | 144 kr Slut i lager | — |
Liknande varumärken
Märken med sortiment i samma kategorier som Targroch