Spring til indhold
Vores eget lager i Sverige.Sikker betaling30 dages returret
nutri.se
Olimp Labs

Olimp Labs Olimp Provit 80

Vanilje, 700 g

Vær den første til at anmelde
240,00 kr

Vejl. pris 299,00 kr

3 stk som restordre

Fragt beregnes ved kassen

VISAMastercardKlarnaMobilePayApple PayGoogle Pay

Købshjælp


Varenr.:5901330038983

Hurtig levering

Sporbar hele vejen

30 dages returret

Du betaler for fragt

Hurtig levering

PostNord & DHL

Sikker betaling

Stripe / Klarna

Olimp Provit 80

Produktet

Olimp Provit 80 fra Olimp Labs er et pulver, der indtages gennem munden. Den daglige dosis er angivet pr. 35 g, og produktformen er pulver, der indtages gennem munden. Produktet er opført med en række aminosyrer og andre stoffer i indholdsfeltet, angivet pr. dosis. Pakningsstørrelse og antal doser pr. pakning er ikke angivet i faktaboksen; se emballagen for disse oplysninger. Opbevaring er angivet: Opbevares køligt og tørt. Produktets mærke er Olimp Labs.

Faktaboks pr. dosis

IngrediensMængde% NRV
Lecithin175 mg
Kolin40 mg
Carnitin7 mg
Arginin1.5 g
D-asparaginsyre2.9 g
Cystein0.7 g
Glutamin4.8 g
L-histidin0.7 g
L-isoleucin1.2 g
L-leucin2.4 g
Lysin2.7 g
DL-methionin0.4 g
L-fenylalanin1 g
Prolin1.3 g
Serin1.3 g
Threonin1.1 g
Tryptofan0.4 g
Tyrosin0.8 g
L-valin1.3 g

Portionsstørrelse: pr. 35 g.

Ingredienser

Indhold pr. dosis (pr. 35 g) er angivet nedenfor. Lecithin 175 mg pr. 35 g. Kolin 40 mg pr. 35 g. Carnitin 7 mg pr. 35 g. Arginin 1.5 g pr. 35 g. D-asparaginsyre 2.9 g pr. 35 g. Cystein 0.7 g pr. 35 g. Glutamin 4.8 g pr. 35 g. L-histidin 0.7 g pr. 35 g. L-isoleucin 1.2 g pr. 35 g. L-leucin 2.4 g pr. 35 g. Lysin 2.7 g pr. 35 g. DL-methionin 0.4 g pr. 35 g. L-fenylalanin 1 g pr. 35 g. Prolin 1.3 g pr. 35 g. Serin 1.3 g pr. 35 g. Threonin 1.1 g pr. 35 g. Tryptofan 0.4 g pr. 35 g. Tyrosin 0.8 g pr. 35 g. L-valin 1.3 g pr. 35 g.

Øvrige ingredienser og hjælpestoffer angivet på etiketten: Alanin, sojaekstrakt, valleproteinkoncentrat WPC 80, vallepulver, aroma, soja, æblesyre, citronsyre, gummi arabicum, xanthangummi, acesulfam K, sucralose, L-carnitintartrat, carotener, karmin, riboflavin, ammoniakkaramel, karamelfarve E150d, E 133, klorofyl.

Dosering og anvendelse

Den daglige dosis er angivet som pr. 35 g i faktaboksen. Følg anvisningerne på emballagen vedrørende dosering og anvendelse. Opbevaring er angivet: Opbevares køligt og tørt.

Om mærket

Mærket er Olimp Labs. Flere oplysninger findes på https://olimp-supplements.com.

Ingredienser

Ingrediensguide

Læs mere om de aktive indholdsstoffer, og sammenlign alle produkter, der indeholder dem.

Produktspørgsmål

Hvilken produktform har Olimp Provit 80?

Pulver, der indtages gennem munden.

Hvad er produktets daglige dosis?

Pr. 35 g.

Hvordan skal produktet opbevares?

Opbevares køligt og tørt.

Hvor meget kolin indeholder en dosis?

Kolin 40 mg pr. 35 g.

Hvilke proteiningredienser findes blandt de øvrige ingredienser?

Valleproteinkoncentrat WPC 80 og vallepulver er angivet blandt de øvrige ingredienser.

Gå i dybden

Ingrediensguide

Læs mere om de aktive indholdsstoffer, og sammenlign alle produkter, der indeholder dem.

Kundeanmeldelser

Ingen anmeldelser endnu. Vær den første til at dele din oplevelse.