Spring til indhold
Vores eget lager i Sverige.Sikker betaling30 dages returret
nutri.se
Singularis

Singularis Naturlig økologisk multivitamin

30 vegetabilske kapsler

Vær den første til at anmelde
172,00 kr

Vejl. pris 229,00 kr

1 stk som restordre

Fragt beregnes ved kassen

VISAMastercardKlarnaMobilePayApple PayGoogle Pay

Købshjælp

Portioner pr. pakke
30

Varenr.:5903263262985

Hurtig levering

Sporbar hele vejen

30 dages returret

Du betaler for fragt

Hurtig levering

PostNord & DHL

Sikker betaling

Stripe / Klarna

Naturlig økologisk multivitamin

Produktet

Singularis Superior Natural Multivitamin Organic er et kosttilskud i kapselform, der indtages gennem munden. Det fås i pakninger med 30 og 60 kapsler, hvilket gør det velegnet til både kortvarig og langvarig brug. Målgruppen omfatter personer, der ønsker at supplere deres kost med et bredt spektrum af vigtige næringsstoffer.

Faktaboks pr. dosis

Tiamin1.58 mg% NRV ikke angivet
Riboflavin1.54 mg% NRV ikke angivet
Niacin8.16 mg% NRV ikke angivet
Pantothensyre7.77 mg% NRV ikke angivet
Vitamin B68.09 mg% NRV ikke angivet
Folsyre154.14 µg% NRV ikke angivet
Vitamin C36.96 mg% NRV ikke angivet
Vitamin E31.19 mg% NRV ikke angivet
Biotin36.44 µg% NRV ikke angivet
Jern6.51 mg% NRV ikke angivet
Zink2.87 mg% NRV ikke angivet
Krom43.75 µg% NRV ikke angivet
Mangan0.91 mg% NRV ikke angivet
Selen25.03 µg% NRV ikke angivet

Portionsstørrelse: 1 kapsel. Doser pr. pakning: 30 kapsler eller 60 kapsler.

Ingredienser

Hver kapsel indeholder en række vigtige vitaminer og mineraler:

  • Tiamin 1.58 mg – bidrager med tiamin.
  • Riboflavin 1.54 mg – bidrager med riboflavin.
  • Niacin 8.16 mg – bidrager med niacin.
  • Pantothensyre 7.77 mg – bidrager med pantothensyre.
  • Folsyre 154.14 µg – bidrager med folsyre.
  • Biotin 36.44 µg – bidrager med biotin.
  • Krom 43.75 µg – bidrager med krom.
  • Mangan 0.91 mg – bidrager med mangan.

Øvrige ingredienser omfatter spiret cikorierod samt kapselskal.

Dosering og anvendelse

Anbefalet dosering er 1 kapsel dagligt. Det anbefales at indtage kapslen med vand i forbindelse med et måltid. Produktets ingredienser er nøje udvalgt for at sikre den bedst mulige kvalitet. Opbevares utilgængeligt for børn. Den anbefalede dosis må ikke overskrides.

Om varemærket

Singularis er en producent af kosttilskud med fokus på naturlige ingredienser. Du kan finde flere oplysninger på https://singularis-herbs.eu/en.

Ingredienser

Ingrediensguide

Læs mere om de aktive indholdsstoffer, og sammenlign alle produkter, der indeholder dem.

Produktspørgsmål

Hvilke vitaminer og mineraler findes i Singularis Superior Natural Multivitamin Organic?

Produktet indeholder Thiamin, Riboflavin, Niacin, Pantotensyre, Vitamin B6, Folat, Vitamin C, Vitamin E, Biotin, Jern, Zink, Krom, Mangan og Selen.

Hvor mange kapsler er der i en pakke?

Singularis Superior Natural Multivitamin Organic findes i pakninger med 30 eller 60 kapsler.

Hvad er den anbefalede dosis?

Anbefalet dosering er 1 kapsel dagligt.

Er der nogle allergener i produktet?

Der er ingen deklarationspligtige allergener i Singularis Superior Natural Multivitamin Organic.

Gå i dybden

Ingrediensguide

Læs mere om de aktive indholdsstoffer, og sammenlign alle produkter, der indeholder dem.

Kundeanmeldelser

Ingen anmeldelser endnu. Vær den første til at dele din oplevelse.