Malwa ravintolisät
Malwa erbjuder 26 produkter inom kategorier som Växtextrakt & Örter och Örtte, med bästsäljare som Malwa - Tea och Malwa - Cranberry Tea. Sortimentet innehåller flera varianter av grönt te, nyponfrukt och pepparmyntablad, välrepresenterade i vårt utbud. Lue lisää

Suosittu
Malwa - Vihreä tee
6,00 €
Nutri-valikoimassa
Nutri-valikoimassa
Hintahaarukka: 3,00 €–17,00 €
tuotetta

Vihreä tee
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Vihreä tee - 2g
Toimitus 1–2 päivässä

Tee
Toimitus 1–2 päivässä

Vihreä tee kvittenillä
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Melissa ja villiruusu - 20 x 1,5 g
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Melissa ja sitruuna - 20 suodatinta (teepussit) - 30g
Vähittäishinta 8,00 €
Toimitus 1–2 päivässä

Trooppinen tee granaattiomenalla ja acerolalla - 20 x 2g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Maarianohdake - 20 pussia
Vähittäishinta 29,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

F11 Terve Maksa Tee 20*2g
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

F10 Immuniteetti Tee 20*2g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Fito Apteka Verenpaine-Norma
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

F6 Rauhoittava ja rentouttava tee 20*2g
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

(Fito Apteka Line) - F1 Sokeri-Norma Yrttitee 20 Kappaletta
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Rauhoittava unihieronta yrttitee 20 pussia
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

F3 Kolesterolihieronta Yrttitee 20 Kappaletta
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Vihreä tee ja kaktusviikuna 20 pussia
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Malva - Aronia-teepussit 40 g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Vihreä tee sitruunalla 20 pussia 2 g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Kirsikkatee Fix 25*2g
Toimitus 1–2 päivässä

Vadelma, Mustikka & Açaí Tee 20 Pussia
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Talvinen Fantasia Yrttitee 50g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Vihreä tee + Karpalotipat 20*2g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Inkivääri & Sitruunatee 20 pussia
Vähittäishinta 8,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Yrttitee Herbal Fantasy Digestion 20*2g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää

Malva - Karpalo-tee 20 pussia 2g
Vähittäishinta 7,00 €
Toimitus 1–2 päivässä

Malva - Villiruusu Tee 20*2g
Vähittäishinta 7,00 €
Jälkitilaus · 5–7 arkipäivää
Om Malwa hos Nutri
Malwa finns i vårt sortiment med 26 produkter, där kategorier som Växtextrakt & Örter och Örtte är särskilt framträdande. Bland bästsäljarna märks Malwa - Tea och Malwa - Cranberry Tea 20 Sachets 2g, vilka visar på varumärkets styrka inom tebaserade produkter. Ingredienser som grönt te, nyponfrukt och pepparmyntablad återkommer ofta och speglar Malwas fokus på växtbaserade extrakt och örtteer.
Utöver teer med frukt och örter finns även produkter med apelsinskal, hibiskusblomma och hagtornsfrukt. Malwa täcker därmed en rad smaker och örtprofiler, vilket gör det möjligt att välja mellan olika typer av ört- och grönt te samt kosttillskott med växtbaserade ingredienser.
Malwa i sortimentet
Malwa är representerat i Nutris katalog inom flera kategorier med följande antal produkter:
- Växtextrakt & Örter: 14 tuotteet
- Örtte: 7 tuotteet
- Grönt Te & Matcha: 2 tuotteet
- Immunförsvar: 1 tuote
- Kosttillskott: 1 tuote
- Te & Drycker: 1 tuote
De mest förekommande ingredienserna i Malwas produkter hos Nutri är grönt te (7 produkter), nyponfrukt (6 produkter) och pepparmyntablad (6 produkter). Andra vanliga ingredienser är apelsinskal, hibiskusblomma, arom, hagtornsfrukt och rooibos. Detta ger en tydlig bild av Malwas inriktning på växtbaserade och örtiga smakkombinationer.
Så väljer du rätt Malwa-produkt
Att välja Malwa-produkt hos Nutri handlar mycket om vilken kategori och ingrediensprofil du föredrar. Vill du ha teer med klassiska örtinslag finns flera varianter i kategorin Örtte, där pepparmyntablad och hibiskusblomma ofta ingår. För den som söker gröna teer med tillägg som kvitten eller citron är Grönt Te & Matcha rätt val.
Inom Växtextrakt & Örter finns produkter med nyponfrukt och hagtornsfrukt som bas, ofta i form av extrakt eller örtteer anpassade för olika preferenser. Malwa erbjuder även specialprodukter som Malwa - Milk Thistle och F11 Healthy Liver Tea för mer specifika behov inom örtbaserade kosttillskott.
Malwa jämfört med resten av sortimentet
Malwa utgör en del av Nutris totala utbud med 26 produkter och är starkt representerat inom Växtextrakt & Örter och Örtte. Jämfört med hela Nutri-katalogen är Malwa särskilt rik på produkter med grönt te, nyponfrukt och pepparmyntablad. Däremot finns endast ett fåtal produkter inom immunförsvar och kosttillskott, vilket visar på en tydlig inriktning mot te och örtbaserade drycker.
Detta placerar Malwa som ett märke med fokus på växtbaserade teer och örtprodukter, med en stabil position i kategorier där grönt te och örtte är centrala. Sortimentets prisspann från 31 kr speglar variationen i produktstorlek och form, från tepåsar till extrakt.
Vanliga frågor om Malwa
Var köper jag Malwa online?
Malwa-produkter kan köpas online hos Nutri, som erbjuder 26 produkter från detta varumärke i olika kategorier som Växtextrakt & Örter och Örtte.
Hur många Malwa-produkter finns hos Nutri?
Hos Nutri finns 26 Malwa-produkter tillgängliga, inklusive teer, örtprodukter och kosttillskott med ingredienser som grönt te och nyponfrukt.
Vilka kategorier har Malwa?
Malwa finns i kategorierna Växtextrakt & Örter, Örtte, Grönt Te & Matcha, samt i mindre utsträckning inom Immunförsvar och Kosttillskott.
Vilka är de mest sålda / populäraste Malwa-produkterna?
Bland de mest sålda Malwa-produkterna hos Nutri återfinns Malwa - Tea, Malwa - Cranberry Tea 20 Sachets 2g och Malwa - Melissa With Lemon - 20 Filtry (Tea Bags) - 30g.
Passar Malwa veganer / vegetariskt sortiment?
Malwas produkter är huvudsakligen växtbaserade och många passar veganer och vegetarianer, men kontrollera alltid produktens märkning för att vara säker.
Vad kostar Malwa-produkter?
Priserna på Malwa-produkter hos Nutri börjar från 31 kr, med variation beroende på produktkategori och storlek.
Vilka ingredienser är vanligast i Malwa-sortimentet?
De vanligaste ingredienserna i Malwa-sortimentet är grönt te, nyponfrukt, pepparmyntablad, apelsinskal och hibiskusblomma.
Vilken Malwa-produkt passar nybörjaren?
För nybörjare kan Malwa - Tea eller Malwa - Melissa With Lemon - 20 Filtry vara bra val, då de är enkla örtteer med välkända smaker.
Hur skiljer sig Malwa-produkterna åt i vårt sortiment?
Malwa-produkter skiljer sig främst i kategori och ingrediens, från grönt te och örtte till växtextrakt med olika örter som nypon och hagtornsfrukt.
Malwa vs liknande märken — hur väljer jag?
Vid val mellan Malwa och andra märken i Nutris katalog kan du utgå från antalet produkter och ingrediensval i kategorier som Växtextrakt & Örter och Örtte för att hitta rätt profil för dig.
Vertaile Malwa-tuotteita
Malwa-tuotteet ainesosittain — määrä annosta kohti, annoksia pakkauksessa ja hinta per annos. Vain viivakoodilliset tuotteet; "alkaen"-hinta vain varastossa oleville.
Vertaa annoshintaa ja hintaa per g. Määrät ja ainesosat vaihtelevat. Jauheiden annosmäärä lasketaan nettopainosta ja annospainosta. ≈ tarkoittaa pyöristettyä määrää; hinta lasketaan pyöristämättömästä määrästä. Noudata pakkauksen annostusohjetta.
Artiskockbladsextrakt1
Vertaile kaikkia Artiskockbladsextrakt-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets cynara scolymus | 0.96 g | 3 annospussia ≈ 7 annosta/pakkaus | alk. 63 kr Varastossa | 9,45 kr/annos 9,84 kr/g |
| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets equisetum arvense | 0.6 g | 3 annospussia ≈ 7 annosta/pakkaus | alk. 63 kr Varastossa | 9,45 kr/annos 15,75 kr/g |
Maskrosrot1
Vertaile kaikkia Maskrosrot-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets taraxacum officinale | 0.36 g | 3 annospussia ≈ 7 annosta/pakkaus | alk. 63 kr Varastossa | 9,45 kr/annos 26,25 kr/g |
Pepparmyntablad1
Vertaile kaikkia Pepparmyntablad-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets mentha piperita | 0.72 g | 3 annospussia ≈ 7 annosta/pakkaus | alk. 63 kr Varastossa | 9,45 kr/annos 13,13 kr/g |
Artiskockblad (Cynara scolymus)1
Vertaile kaikkia Artiskockblad (Cynara scolymus)-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets | 0.96 g | — | alk. 63 kr Varastossa | — |
Cistros (Cistus incanus)1
Vertaile kaikkia Cistros (Cistus incanus)-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F10 For Immunity Tea 20*2g | 1.8 g | — | alk. 63 kr Varastossa | — |
Cistrosört1
Vertaile kaikkia Cistrosört-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F10 For Immunity Tea 20*2g cistus incanus | 1.8 g | — | alk. 63 kr Varastossa | — |
Fläderblom1
Vertaile kaikkia Fläderblom-tuotteita →| Tuote | Määrä | Annos | Hinta | Per annos / per yksikkö |
|---|---|---|---|---|
| F10 For Immunity Tea 20*2g sambucus nigra | 0.6 g | — | alk. 63 kr Varastossa | — |
Samankaltaiset tuotemerkit
Merkit, joilla on valikoimaa samoissa kategorioissa kuin Malwa