Spring til indhold
Vores eget lager i Sverige.Sikker betaling30 dages returret
nutri.se
Alter Medica logo

Alter Medica kosttilskud

43 produkterOfficiel side

Alter Medica tilbyder 43 produkter med fokus på planteekstrakter & urter og bedst sælgende som Milk Thistle Juice og Aloe Vera Juice. Sortimentet indeholder også superfoods, fiskeolie og hudtilskud. Hos Nutri findes Alter Medica i kategorier som kosttilskud, helsekost og omega-fedtsyrer. Læs mere

Alter Medica (Altermedica) - Aloe Vera Juice 100% 1000ml

Bedst sælgende

Alter Medica (Altermedica) - Aloe Vera Juice 100% 1000ml

102,00 kr

I Nutri-serien

produkter

Alter Medica - Aloe Vera Juice 100% 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Aloe Vera Juice 100% 500ml

75,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Aloe Vera Hudgel 150g – Alter Medica emballage
Udsolgt

Alter Medica - Aloe Vera Hudgel 150g

72,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Alter Medica - Aloe Vera Drikkegel – Alter Medica emballage
2 varianter

Alter Medica - Aloe Vera Drikkegel

fra91,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica Srebro tonik 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica Srebro tonik 500 ml

150,00 kr

Vejl. pris 209,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica KOLAGEN kwas hialuronowy 500 ml – Alter Medica emballage
Udsolgt

Alter Medica KOLAGEN kwas hialuronowy 500 ml

157,00 kr

Vejl. pris 199,00 kr

Alter Medica - Marine Collagen - 90 Kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Marine Collagen - 90 Kapsler

131,00 kr

Vejl. pris 169,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Olivenbladsekstrakt - 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Olivenbladsekstrakt - 500ml

64,00 kr

Vejl. pris 89,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Juice – Alter Medica emballage
2 varianter

Alter Medica - Juice

fra82,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Echinacea Juice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Echinacea Juice 500ml

109,00 kr

Vejl. pris 149,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Oregano Oil Forte - 30ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Oregano Oil Forte - 30ml

120,00 kr

Vejl. pris 169,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Melissa 100% Juice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Melissa 100% Juice 500ml

74,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Graviola - 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Graviola - 500ml

108,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Tranebærsaft 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Tranebærsaft 500ml

84,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Mangojuice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Mangojuice 500ml

79,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Altermedica - Vilde hindbær - Prostatstøtte - 60 Tab – Alter Medica emballage

Altermedica - Vilde hindbær - Prostatstøtte - 60 Tab

57,00 kr

Vejl. pris 79,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Sort Rødbedejuice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Sort Rødbedejuice 500ml

82,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Wild Rose Juice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Wild Rose Juice 500ml

70,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Drenafit - 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Drenafit - 500ml

99,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Black Elderberry Juice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Black Elderberry Juice 500ml

89,00 kr

Vejl. pris 119,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Mælkebøttefrøsaft 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Mælkebøttefrøsaft 500ml

73,00 kr

Vejl. pris 89,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Artiskokjuice 500ml – Alter Medica emballage
-19%

Alter Medica - Artiskokjuice 500ml

67,00 kr83,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Aronia Juice 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Aronia Juice 500ml

89,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica (Altermedica) - Aloe Vera Juice 100% 1000ml – Alter Medica emballage

Alter Medica (Altermedica) - Aloe Vera Juice 100% 1000ml

102,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Artiskok Mjölktistel - 60 Kapsler – Alter Medica emballage
-20%

Alter Medica - Artiskok Mjölktistel - 60 Kapsler

90,00 kr112,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Hvidbærsaft 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Hvidbærsaft 500ml

102,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Hvid Morbærsaft 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Hvid Morbærsaft 500ml

74,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Ground Elder Juice - 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Ground Elder Juice - 500ml

107,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Hindbærsaft 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Hindbærsaft 500ml

115,00 kr

Vejl. pris 159,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Brændenældesaft 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Brændenældesaft 500ml

79,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Granatæblejuice 500ml – Alter Medica emballage
Udsolgt

Alter Medica - Granatæblejuice 500ml

85,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Alter Medica - Noni Juice 500ml – Alter Medica emballage
Udsolgt

Alter Medica - Noni Juice 500ml

122,00 kr

Vejl. pris 159,00 kr

Alter Medica - Chlorophyll - 500ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Chlorophyll - 500ml

129,00 kr

Vejl. pris 159,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Amigdalin - 60 Kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Amigdalin - 60 Kapsler

139,00 kr

Vejl. pris 179,00 kr

Levering 1–2 dage

Altermedica - Pichtosept - 24 pastiller – Alter Medica emballage

Altermedica - Pichtosept - 24 pastiller

51,00 kr

Vejl. pris 69,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Høstbærolie - 100ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Høstbærolie - 100ml

131,00 kr

Vejl. pris 179,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Arktisk Rød - 60 Tab – Alter Medica emballage

Alter Medica - Arktisk Rød - 60 Tab

103,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Feberfew - 60 Kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Feberfew - 60 Kapsler

88,00 kr

Vejl. pris 119,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Vild roset - 60 kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Vild roset - 60 kapsler

120,00 kr

Vejl. pris 149,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Green-Lipped Mussel - 60 kapsler – Alter Medica emballage
-20%

Alter Medica - Green-Lipped Mussel - 60 kapsler

73,00 kr91,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - African Mango - 60 Kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - African Mango - 60 Kapsler

97,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Om Alter Medica hos Nutri

Alter Medica er repræsenteret hos Nutri med 43 produkter inden for kategorier som planteekstrakter & urter, hvor flere juicer som Milk Thistle Juice 500ml og Black Elderberry Juice 500ml er blandt de bedst sælgende. Sortimentet inkluderer også superfoods, fiskeolie og hudtilskud, hvilket giver et bredt udvalg af naturlige ekstrakter og næringsstoffer. Blandt ingredienserne i vores sortiment er vitamin C, aloe vera-saft og afrikansk mangofrøextrakt, som alle findes i flere produkter. Sortimentet spænder fra flydende juicer til kapsler, hvilket giver forskellige administrationsformer til forskellige behov.

Alter Medica i sortimentet

Alter Medica findes i Nutris katalog inden for flere kategorier med følgende antal produkter:

Ingredienserne i Alter Medicas produkter hos Nutri inkluderer vitamin C (19 produkter), afrikansk mangoelextrakt, aloe vera (juice og saft), amygdalin, abrikosekerneekstrakt og beta-caroten. Blandt de populære produkter er også forskellige juicer som Graviola og Noni Juice, som er eksempler på planteekstrakter.

Sådan vælger du det rigtige Alter Medica-produkt

Valget af Alter Medica-produkt hos Nutri bør baseres på, hvilken kategori og ingrediens du prioriterer. For dig, der søger planteekstrakter og urter, findes flere juicer som Black Elderberry Juice og Artichoke Juice, mens vitamin C findes i adskillige kapsler og juicer. Hvis du vil fokusere på superfoods, kan produkter som Aronia Juice være relevante. For omega-fedtsyrer tilbyder Alter Medica flere fiskeolier. Hudtilskud som Marine Collagen i kapsler eller flydende form er også tilgængelige. Valget mellem juice og kapsler afhænger af ønsket dosering og anvendelse, hvor juicer ofte kommer i større pakninger, og kapsler i mindre doser.

Alter Medica sammenlignet med resten af sortimentet

Med 43 produkter er Alter Medica en af flere leverandører i Nutris katalog. Mærket er særligt stærkt inden for planteekstrakter & urter med 11 produkter og vitamin C med 19 produkter i hele Nutri-katalogen, hvor Alter Medica bidrager med flere muligheder. Samtidig er antallet af fiskeolieprodukter og hudtilskud færre sammenlignet med andre kategorier hos Nutri. Alter Medicas udvalg af superfoods og kosttilskud er moderat, men supplerer Nutris bredere udvalg inden for disse områder. På ingrediensniveau findes både almindelige og mere specifikke ekstrakter som afrikansk mangoelextrakt og amygdalin, hvilket giver variation i sortimentet.

Ofte stillede spørgsmål om Alter Medica

Hvor kan jeg købe Alter Medica online?

Alter Medica kan købes online hos Nutri, hvor du kan handle produkter inden for flere kategorier som planteekstrakter & urter og superfoods.

Hvor mange Alter Medica-produkter findes hos Nutri?

Hos Nutri findes 43 produkter fra Alter Medica fordelt på forskellige kategorier som kosttilskud og helsekost.

Hvilke kategorier har Alter Medica?

Alter Medica findes i kategorier som planteekstrakter & urter, superfoods, fiskeolie, kosttilskud, helsekost og hudtilskud.

Hvad er de mest solgte / mest populære Alter Medica-produkter?

Blandt bedst sælgende hos Nutri er Alter Medica Milk Thistle Juice 500ml, Aloe Vera Juice 100% 1000ml og Black Elderberry Juice 500ml.

Passer Alter Medica til veganere / vegetarkost?

For veganske og vegetariske valg bør du kontrollere mærkningen på den enkelte produkt, da flere juicer og planteekstrakter kan være vegetarske, men kapsler kan indeholde gelatine.

Hvad koster Alter Medica-produkter?

Priserne på Alter Medica-produkter hos Nutri starter fra 65 kr, afhængigt af kategori og produktstørrelse.

Hvilke ingredienser er mest almindelige i Alter Medica-sortimentet?

Vitamin C er den mest almindelige ingrediens med 19 produkter, efterfulgt af aloe vera, afrikansk mangoelextrakt og beta-caroten.

Hvilket Alter Medica-produkt passer til nybegynderen?

For nybegyndere kan produkter som Aloe Vera Juice 100% eller Milk Thistle Juice være en enkel måde at prøve planteekstrakter fra Alter Medica.

Hvordan adskiller Alter Medica-produkterne sig i vores sortiment?

Produkterne adskiller sig primært i kategori og ingrediens, fra flydende juicer inden for planteekstrakter & urter til kapsler med kollagen eller fiskeolie.

Alter Medica vs lignende mærker — hvordan vælger jeg?

Vælg baseret på ønsket kategori og ingrediens blandt Nutris 43 Alter Medica-produkter. Mærket har særligt mange planteekstrakter og vitamin C-produkter sammenlignet med andre.

Sammenlign Alter Medica-produkter

Produkter fra Alter Medica pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.

Sammenlign pris pr. portion og pr. enhed. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.

ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Milk Thistle Juice 500ml
askorbinsyra
120 mg20 ml
25 portioner/pakke
fra 93 kr
På lager
3,72 kr/portion
3,10 kr/100 mg
Alter Medica - White Mulberry Juice 500ml
askorbinsyra
120 mg3 matskedar (50 ml)
10 portioner/pakke
fra 94 kr
På lager
9,40 kr/portion
7,83 kr/100 mg
Alter Medica - Nettle Juice 500ml
askorbinsyra
120 mg50 ml
10 portioner/pakke
fra 100 kr
På lager
10,00 kr/portion
8,33 kr/100 mg
Alter Medica - Mango Juice 500ml
askorbinsyra
120 mg50 ml
10 portioner/pakke
fra 101 kr
På lager
10,10 kr/portion
8,42 kr/100 mg
Alter Medica - Ground Elder Juice - 500ml
askorbinsyra
120 mg2 matskedar
≈ 13 portioner/pakke
fra 137 kr
På lager
10,96 kr/portion
9,13 kr/100 mg
Alter Medica - Echinacea Juice 500ml
askorbinsyra
120 mg50 ml
10 portioner/pakke
fra 139 kr
På lager
13,90 kr/portion
11,58 kr/100 mg
Alter Medica - Marine Collagen - 90 Caps16.5 mg3 kapsler
30 portioner/pakke
fra 167 kr
På lager
5,57 kr/portion
33,74 kr/100 mg
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Milk Thistle Juice 500ml120 mg20 ml
25 portioner/pakke
fra 93 kr
På lager
3,72 kr/portion
3,10 kr/100 mg
Alter Medica - White Mulberry Juice 500ml120 mg3 matskedar
10 portioner/pakke
fra 94 kr
På lager
9,40 kr/portion
7,83 kr/100 mg
Alter Medica - Nettle Juice 500ml120 mg3 matskedar
10 portioner/pakke
fra 100 kr
På lager
10,00 kr/portion
8,33 kr/100 mg
Alter Medica - Ground Elder Juice - 500ml120 mg2 matskedar
≈ 13 portioner/pakke
fra 137 kr
På lager
10,96 kr/portion
9,13 kr/100 mg
Alter Medica - Echinacea Juice 500ml120 mg3 matskedar
10 portioner/pakke
fra 139 kr
På lager
13,90 kr/portion
11,58 kr/100 mg
Alter Medica - Mango Juice 500ml120 mg—fra 101 kr
På lager
—

kwas L–askorbinowy (źródło witaminy C). Zalecana porcja dzienna5

Sammenlign alle kwas L–askorbinowy (źródło witaminy C). Zalecana porcja dzienna-produkter →
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Wild Rose Juice 500ml50 ml3 matskedar (50 ml)
10 portioner/pakke
fra 89 kr
På lager
8,90 kr/portion
0,18 kr/ml
Alter Medica - Black Radish Juice 500ml50 ml3 matskedar (50 ml)
10 portioner/pakke
fra 104 kr
På lager
10,40 kr/portion
0,21 kr/ml
Alter Medica - Black Elderberry Juice 500ml50 ml3 matskedar (50 ml)
10 portioner/pakke
fra 114 kr
På lager
11,40 kr/portion
0,23 kr/ml
Alter Medica - Raspberry Juice 500ml50 ml3 matskedar (50 ml)
10 portioner/pakke
fra 147 kr
På lager
14,70 kr/portion
0,29 kr/ml

kwas L - askorbinowy - źródło witaminy C. Zawartość dziennej porcji3

Sammenlign alle kwas L - askorbinowy - źródło witaminy C. Zawartość dziennej porcji-produkter →
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Wild Rose Juice 500ml50 ml3 matskedar
10 portioner/pakke
fra 89 kr
På lager
8,90 kr/portion
0,18 kr/ml
Alter Medica - Black Elderberry Juice 500ml50 ml3 matskedar
10 portioner/pakke
fra 114 kr
På lager
11,40 kr/portion
0,23 kr/ml
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Aloe Vera Juice 100% 500ml50 ml50 ml
10 portioner/pakke
fra 96 kr
På lager
9,60 kr/portion
0,19 kr/ml
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Aloe Vera Juice 100% 500ml50 ml50 ml
10 portioner/pakke
fra 96 kr
På lager
9,60 kr/portion
0,19 kr/ml
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Amygdalin - 60 Caps0.228 mg1 kapsel
60 portioner/pakke
fra 177 kr
På lager
2,95 kr/portion
1 293,86 kr/100 mg
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
Alter Medica - Amygdalin - 60 Caps22.8 mg1 kapsel
60 portioner/pakke
fra 177 kr
På lager
2,95 kr/portion
12,94 kr/100 mg