Spring til indhold
Vores eget lager i Sverige.Sikker betaling30 dages returret
nutri.se
Alter Medica logo

Alter Medica

44 produkterOfficiel side

Se 44 produkter fra Alter Medica hos Nutri. Vælg produkt og pakning for aktuel pris og lagerstatus.

produkter

1–40 af 44

Alter Medica - Aloe vera-juice - 100 %, 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Aloe vera-juice - 100 %, 500 ml

76,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Aloe vera-hudgel - 150 g – Alter Medica emballage

Alter Medica - Aloe vera-hudgel - 150 g

72,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Aloe vera-drikkegele – Alter Medica emballage
2 varianter

Alter Medica - Aloe vera-drikkegele

fra92,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Srebro-tonic - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Srebro-tonic - 500 ml

151,00 kr

Vejl. pris 209,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Kollagen og hyaluronsyre - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Kollagen og hyaluronsyre - 500 ml

159,00 kr

Vejl. pris 199,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Marint kollagen - 90 kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Marint kollagen - 90 kapsler

132,00 kr

Vejl. pris 169,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Olivenbladekstrakt - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Olivenbladekstrakt - 500 ml

64,00 kr

Vejl. pris 89,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Frugtdrik med juice – Alter Medica emballage
2 varianter

Alter Medica - Frugtdrik med juice

fra83,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Echinaceasaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Echinaceasaft - 500 ml

110,00 kr

Vejl. pris 149,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Oreganoolie Forte - 30 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Oreganoolie Forte - 30 ml

121,00 kr

Vejl. pris 169,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Citronmelissesaft - 100 %, 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Citronmelissesaft - 100 %, 500 ml

75,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Graviola - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Graviola - 500 ml

110,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Tranebærjuice - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Tranebærjuice - 500 ml

85,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Mangojuice - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Mangojuice - 500 ml

80,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Granatæblejuice - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Granatæblejuice - 500 ml

86,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Nonijuice - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Nonijuice - 500 ml

124,00 kr

Vejl. pris 169,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Småblomstret gederams - 60 tabletter – Alter Medica emballage

Alter Medica - Småblomstret gederams - 60 tabletter

57,00 kr

Vejl. pris 79,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Sort ræddikejuice - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Sort ræddikejuice - 500 ml

83,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Hybenjuice - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Hybenjuice - 500 ml

71,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Drenafit - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Drenafit - 500 ml

100,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Sort hyldebærsaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Sort hyldebærsaft - 500 ml

91,00 kr

Vejl. pris 119,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Marietidelsaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Marietidelsaft - 500 ml

74,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Artiskoksaft - 500 ml – Alter Medica emballage
-19%

Alter Medica - Artiskoksaft - 500 ml

68,00 kr84,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Surkirsebærsaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Surkirsebærsaft - 500 ml

75,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Aroniasaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Aroniasaft - 500 ml

90,00 kr

Vejl. pris 119,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Aloe vera-juice - 100 %, 1000 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Aloe vera-juice - 100 %, 1000 ml

103,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Artiskok og marietidsel - 60 kapsler – Alter Medica emballage
-19%

Alter Medica - Artiskok og marietidsel - 60 kapsler

91,00 kr113,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Havtornsaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Havtornsaft - 500 ml

103,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Hvid morbærsaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Hvid morbærsaft - 500 ml

75,00 kr

Vejl. pris 99,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Skvalderkålssaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Skvalderkålssaft - 500 ml

109,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Hindbærsaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Hindbærsaft - 500 ml

117,00 kr

Vejl. pris 159,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Brændenældesaft - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Brændenældesaft - 500 ml

80,00 kr

Vejl. pris 109,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Klorofyl - 500 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Klorofyl - 500 ml

130,00 kr

Vejl. pris 169,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Amygdalin - 60 kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Amygdalin - 60 kapsler

140,00 kr

Vejl. pris 189,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Pichtosept - 24 sugetabletter – Alter Medica emballage

Alter Medica - Pichtosept - 24 sugetabletter

52,00 kr

Vejl. pris 69,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Havtornolie - 100 ml – Alter Medica emballage

Alter Medica - Havtornolie - 100 ml

132,00 kr

Vejl. pris 179,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Rosenrod - 60 tabletter – Alter Medica emballage

Alter Medica - Rosenrod - 60 tabletter

104,00 kr

Vejl. pris 139,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Kartebolle - 60 kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Kartebolle - 60 kapsler

121,00 kr

Vejl. pris 149,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Alter Medica - Grønlæbet musling - 60 kapsler – Alter Medica emballage
-20%

Alter Medica - Grønlæbet musling - 60 kapsler

74,00 kr92,00 kr

Levering 1–2 dage

Alter Medica - Afrikansk mango - 60 kapsler – Alter Medica emballage

Alter Medica - Afrikansk mango - 60 kapsler

98,00 kr

Vejl. pris 129,00 kr

Restordre · 5–7 hverdage

Prisinterval: 52,00 kr–183,00 kr

Sammenlign Alter Medica-produkter

Vælg et stof og sammenlign 2–4 præcise pakninger.

Et udvalg fra sortimentet. Pris og lager gælder den valgte pakning; se etiketten og leveringsoplysningerne på produktsiden.

2 pakninger valgt.

Alter Medica - Marietidelsaft - 500 ml
74,00 krPå lager
Alter Medica - Hvid morbærsaft - 500 ml
75,00 krPå lager
Alter Medica - Mangojuice - 500 ml
80,00 krPå lager
Alter Medica - Brændenældesaft - 500 ml
80,00 krPå lager
Flere produkter
Alter Medica - Frugtdrik med juice
83,00 krPå lager
Alter Medica - Skvalderkålssaft - 500 ml
109,00 krPå lager
Alter Medica - Echinaceasaft - 500 ml
110,00 krPå lager
Alter Medica - Marint kollagen - 90 kapsler
132,00 krPå lager
  • Alter Medica - Marietidelsaft - 500 ml
  • Alter Medica - Hvid morbærsaft - 500 ml
Sammenligning af valgte pakninger
Alter Medica - Marietidelsaft - 500 mlAlter Medica - Hvid morbærsaft - 500 ml
Pris74,00 kr75,00 kr
TilgængelighedPå lagerPå lager
EAN59075304409225907530440007
Sammenlign alle C-vitamin-produkter →

Alter Medica hos Nutri i tal

Beregnet ud fra de 39 produkter fra Alter Medica med stregkode i vores nuværende sortiment. Tallene opdateres automatisk, når sortimentet ændres.

Antallet omfatter alle produkter, hvor ingrediensen står i indholdsfortegnelsen, også kombinationsprodukter.

Vælg et produkt fra Alter Medica

Vælg mellem 44 produkter i det aktuelle sortiment fra Alter Medica.

Hvilken pakning fra Alter Medica skal jeg vælge?

Åbn produktet og vælg præcis størrelse eller variant. Kontrollér etiketten, indholdet og brugsanvisningen for den pakning; produktnavnet beskriver ikke altid alle varianter.

Links fra den aktuelle produktside og sortering:

Hvordan sammenligner jeg priser på Alter Medica?

En gruppepris kan være en frapris for den billigste variant. Vælg en bestemt pakning inden sammenligning eller køb.

Sortér disse produkter efter pris

Hvilke produkter fra Alter Medica er på lager?

Brug lagerfilteret inden for dit aktuelle udvalg. Kontrollér den valgte variant på produktsiden for lagerstatus og leveringsoplysninger.

Vis produkter på lager