
Collibre kosttilskud
Collibre findes hos Nutri med 4 produkter inden for kategorien ledhelse & bevægelighed. Sortimentet indeholder populære produkter som Collibre Collagen Strong For Life Shot og Collibre Collagen Beauty Shot. Ingredienser som vitamin C, biotin, vitamin A, vitamin D₃ og glukosamin er centrale i Collibre-sortimentet hos Nutri. Læs mere

Populær
Collibre Collagen Strong For Life Shot sport 15 x 60 ml
361,00 kr
I Nutri-serien
I Nutri-serien
Prisinterval: 358,00 kr–390,00 kr
produkter

Collibre Collagen Strong For Life Shot sport 15 x 60 ml
Vejl. pris 459,00 kr

Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml
Vejl. pris 509,00 kr

Collibre Collagen Gold Shot 15 x 30ml
Vejl. pris 509,00 kr

Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml
Vejl. pris 449,00 kr
Om Collibre hos Nutri
Collibre er repræsenteret med 4 produkter i kategorien ledhelse & bevægelighed hos Nutri. Sortimentet omfatter blandt andet forskellige typer af collagen-shots såsom Collibre Collagen Strong For Life Shot og Collibre Collagen Beauty Shot. Ingredienser som vitamin C og glukosamin er gennemgående i produkterne og vigtige i forbindelse med ledhelse og bevægelighed. Andre næringsstoffer som biotin, vitamin A, vitamin D₃ og vitamin E forekommer også i flere produkter i vores udvalg.
Produkterne er formuleret for at supplere dit indtag af vigtige vitaminer og stoffer, der er relevante for ledhelse og hud. Collibre tilbyder et fåtal produkter, der er let tilgængelige hos Nutri, og udgør et tydeligt element inden for netop ledhelse og bevægelighed.
Collibre i sortimentet
Vores sortiment af Collibre består af 4 produkter inden for kategorien ledhelse & bevægelighed. Her er en oversigt over ingredienser og produktmængder:
- Ledhelse & bevægelighed: 4 produkter
- Vitamin C: findes i 4 produkter
- Biotin: findes i 2 produkter
- Vitamin A: findes i 2 produkter
- Vitamin D₃: findes i 2 produkter
- Vitamin E: findes i 2 produkter
- Bambusdekorationsekstrakt: findes i 1 produkt
- Glukosamin: findes i 1 produkt
Produkterne er samlet under en fælles kategori, hvor ledhelse og bevægelighed er fokus. Ingredienser som vitamin C og glukosamin er særligt fremtrædende for denne kategori. For mere information om ingredienser kan du besøge vores sider for vitamin C og glukosamin.
Sådan vælger du det rigtige Collibre-produkt
At vælge det rigtige produkt fra Collibre hos Nutri handler om at matche ingredienser med dine behov inden for ledhelse & bevægelighed. Hvis du søger et kosttilskud med ekstra fokus på vitamin C, er der fire produkter at vælge imellem, inklusive Collibre Collagen Strong For Life Shot. For dig, der ønsker biotin og vitamin A, findes der to produkter hver, ofte i kombination med andre vitaminer.
Vil du have kosttilskud med vitamin D₃ eller vitamin E, tilbydes også to produkter hver. Glukosamin findes i ét produkt og er særligt relevant for ledhelse. Collibre Collagen Beauty Shot er et eksempel på et produkt med fokus på skønhed og hudsundhed, som indeholder flere af disse næringsstoffer.
Størrelsen på emballagerne varierer mellem 15 x 30 ml og 15 x 60 ml, hvilket kan påvirke doseringen pr. portion. Det giver dig mulighed for at vælge mellem forskellige varianter af collagen-shots, afhængigt af hvor koncentreret et kosttilskud, du ønsker.
Collibre sammenlignet med resten af sortimentet
Collibre omfatter 4 produkter i kategorien ledhelse & bevægelighed inden for Nutris hele katalog. Sammenlignet med andre mærker er Collibre fokuseret på et fåtal af ingredienser som vitamin C, biotin, vitamin A, D₃ og E samt glukosamin. Det gør Collibre mere fokuseret end mange andre mærker, der ofte har et bredere sortiment inden for flere kategorier.
Vores samlede sortiment af ledhelse & bevægelighed indeholder betydeligt flere produkter fra andre mærker, men Collibre bidrager med specifikke collagen-shots og kombinationer af vitaminer og ekstrakter. De mest almindelige ingredienser i Collibre er vitamin C og glukosamin, som også er hyppigt forekommende i hele Nutri-kataloget for ledhelse.
Ofte stillede spørgsmål om Collibre
Hvor køber jeg Collibre online?
Du kan købe Collibre online hos Nutri, som tilbyder 4 produkter inden for ledhelse & bevægelighed fra dette mærke.
Hvor mange Collibre-produkter findes hos Nutri?
Hos Nutri findes 4 Collibre-produkter tilgængelige, alle i kategorien ledhelse & bevægelighed.
Hvilke kategorier har Collibre?
Alle Collibre-produkter hos Nutri findes inden for kategorien ledhelse & bevægelighed.
Hvad er de mest solgte Collibre-produkter?
De eksakte salgstal er ikke tilgængelige, men Collibre Collagen Strong For Life Shot og Collibre Collagen Beauty Shot er eksempler på produkter, der findes i vores udvalg.
Passer Collibre til veganere, eller findes der vegetariske alternativer?
Information om vegansk eller vegetarisk status findes på produktets mærkning. Kontrollér hver enkelt produkt for at sikre, at det passer til dine kostpræferencer.
Hvad koster Collibre-produkter?
Priserne for Collibre-produkter hos Nutri starter fra 358,00 kr.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i Collibre-sortimentet?
Vitamin C forekommer i alle fire produkter, efterfulgt af biotin, vitamin A, vitamin D₃ og vitamin E i flere af produkterne. Glukosamin findes i ét produkt.
Hvilket Collibre-produkt passer til nybegynderen?
For nybegyndere kan Collibre Collagen Strong For Life Shot være et alternativ, da den indeholder flere af de mest almindelige ingredienser til ledhelse & bevægelighed.
Hvordan adskiller Collibre-produkterne sig i vores sortiment?
Produkterne adskiller sig primært i ingredienssammensætning og emballagestørrelse, med varianter som Collagen Beauty Shot og Collagen Gold Shot, der har forskellige fokus og dosering.
Collibre vs lignende mærker — hvordan vælger jeg?
Vælg ud fra hvilke ingredienser, du prioriterer inden for ledhelse & bevægelighed. Collibre har 4 produkter med fokus på vitamin C, biotin og glukosamin, mens andre mærker kan tilbyde bredere eller andre kombinationer.
Sammenlign Collibre-produkter
Produkter fra Collibre pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. enhed. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.
Hydrolizat kolagenu wieprzowego3
Sammenlign alle Hydrolizat kolagenu wieprzowego-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 10 g | 60 ml 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 2,39 kr/g |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml | 10 g | 60 ml 15 portioner/pakke | 390,00 kr Udsolgt | 26,00 kr/portion 2,60 kr/g |
| Collibre Collagen Gold Shot 15 x 30ml | 10 g | 30 ml 15 portioner/pakke | 390,00 kr Udsolgt | 26,00 kr/portion 2,60 kr/g |
Hydrolizat kolagenu wołowego3
Sammenlign alle Hydrolizat kolagenu wołowego-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 10 g | 1 portion 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 2,39 kr/g |
| Collibre Collagen Gold Shot 15 x 30ml | 10 g | 1 portion 15 portioner/pakke | 390,00 kr Udsolgt | 26,00 kr/portion 2,60 kr/g |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml | 10 g | — | 390,00 kr Udsolgt | — |
Ekstrakt z bambusa2
Sammenlign alle Ekstrakt z bambusa-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml der 20:1 | 18 mg | 60 ml 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 132,59 kr/100 mg |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml der 20:1 | 18 mg | 60 ml 15 portioner/pakke | 390,00 kr Udsolgt | 26,00 kr/portion 144,44 kr/100 mg |
Ekstrakt z pędów bambusa zwyczajnego (DER 20:1)2
Sammenlign alle Ekstrakt z pędów bambusa zwyczajnego (DER 20:1)-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 18 mg | 1 portion 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 132,59 kr/100 mg |
| Collibre Collagen Beauty Shot 15 x 60ml | 18 mg | — | 390,00 kr Udsolgt | — |
Ekstrakt z guarany1
Sammenlign alle Ekstrakt z guarany-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 200 mg | 60 ml 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 11,93 kr/100 mg |
Glukozamina1
Sammenlign alle Glukozamina-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 250 mg | 60 ml 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 9,55 kr/100 mg |
Korzeń żeń-szenia syberyjskiego Eleutherococcus senticosus - 01
Sammenlign alle Korzeń żeń-szenia syberyjskiego Eleutherococcus senticosus - 0-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 25 mg | 60 ml 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 95,47 kr/100 mg |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Collibre Collagen Active Shot 15 x 60ml | 250 mg | 60 ml 15 portioner/pakke | 358,00 kr Udsolgt | 23,87 kr/portion 9,55 kr/100 mg |
Lignende mærker
Mærker med sortiment i samme kategorier som Collibre