
Fito Apteka kosttilskud
Fito Apteka tilbyder 5 produkter inden for kategorier som planteekstrakter & urter, fiber og urtete hos Nutri. Bedst sælgende inkluderer Fito Apteka - Herbal Tea og Super Linia. Sortimentet indeholder ingredienser som pebermynte, hibiskusblomst og anis, hvilket giver en tydelig profil af urter og naturlige stoffer. Læs mere

Populær
Fito Apteka - Urte
50,00 kr
I Nutri-serien
I Nutri-serien
Prisinterval: 50,00 kr–50,00 kr
produkter

Fito Apteka - Urte
Levering 1–2 dage

Fito Apteka - F15 Healthy Heart & Circulation Te 20*2g
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Fito Apteka - Aktiv Fordøjelse
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Fito Apteka (Malwa) - F13 Hukommelses- og Koncentrations Te 20*2g
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Fito Apteka - Super Linje
Vejl. pris 69,00 kr
Levering 1–2 dage
Om Fito Apteka hos Nutri
Fito Apteka er repræsenteret i vores katalog med 5 produkter inden for kategorier som planteekstrakter & urter, fiber og urtete. Blandt de populære produkter er Fito Apteka - Herbal Tea og Super Linia, som findes i form af sachets. Sortimentet viser en klar forbindelse til naturlige ingredienser som pebermynte, hibiskusblomst og anis, som går igen i flere af produkterne.
Vores produkter fra Fito Apteka er fokuseret på plantebaserede kosttilskud og urtete, med indslag af andre ingredienser som blåbær og brændenælde. Dette gør, at mærkets udvalg supplerer kategorierne planteekstrakter & urter, fiber samt urtete i Nutris katalog.
Fito Apteka i sortimentet
Fito Apteka findes hos Nutri inden for tre hovedkategorier med følgende fordeling:
- Planteekstrakter & Urter – 3 produkter
- Fiber – 1 produkt
- Urtete – 1 produkt
De mest almindelige ingredienser i disse produkter er pebermynte (2 produkter), hibiskusblomst (2 produkter), samt anis (1 produkt). Andre forekommende ingredienser inkluderer aroma, blåbær, brændenælde, cikorie og citrontimian. Sortimentet afspejler en tydelig plantebaseret profil med fokus på urter og naturlige ekstrakter.
Sådan vælger du den rette Fito Apteka-produkt
At vælge det rette produkt fra Fito Apteka hos Nutri handler om at udgå fra de faktiske kategorier og ingredienser i vores sortiment. Hvis du er interesseret i planteekstrakter & urter, kan du vælge blandt produkter med pebermynte, hibiskusblomst eller anis. Disse findes i forskellige former, for eksempel som te eller sachets.
For den, der søger fiber, findes et produkt i kategorien fiber, mens urtete-kategorien tilbyder teer med blandt andet citrontimian og andre urter. Bedst sælgende som Fito Apteka - Herbal Tea og Super Linia giver eksempler på, hvordan forskellige ingredienser kombineres for varierede smagsoplevelser og anvendelsesområder. Ved at fokusere på ingredienser og kategori kan du finde et produkt, der matcher dine præferencer inden for vores udvalg.
Fito Apteka sammenlignet med resten af sortimentet
Med 5 produkter i Nutris katalog er Fito Apteka en mindre aktør sammenlignet med mange andre mærker, men med en tydelig retning mod planteekstrakter & urter, fiber og urtete. De mest almindelige ingredienser i dette udvalg er pebermynte og hibiskusblomst, hvilket adskiller sig fra bredere sortiment, der kan indeholde flere mineraler eller vitaminer.
Fito Apteka har fokus på urter og plantebaserede ingredienser, mens andre mærker i Nutris katalog kan tilbyde et større antal produkter inden for mineraler, vitaminer eller aminosyrer. Dette gør, at Fito Apteka supplerer Nutris samlede udvalg med en koncentration af naturlige urteprodukter.
Ofte stillede spørgsmål om Fito Apteka
Hvor køber jeg Fito Apteka online?
Fito Apteka-produkter kan købes online hos Nutri, hvor vores sortiment omfatter 5 produkter fra mærket.
Hvor mange Fito Apteka-produkter findes hos Nutri?
Hos Nutri findes 5 produkter fra Fito Apteka, fordelt på kategorier som planteekstrakter & urter, fiber og urtete.
Hvilke kategorier har Fito Apteka?
Fito Apteka findes i kategorierne planteekstrakter & urter, fiber og urtete hos Nutri.
Hvad er de mest solgte Fito Apteka-produkter?
Blandt de mest solgte produkter er Fito Apteka - Herbal Tea og Fito Apteka - Super Linia med 20 sachets.
Passer Fito Apteka til veganere, eller er sortimentet vegetarisk?
Fito Aptekas produkter er plantebaserede, men tjek altid produktmærkningen for specifik information om vegan- eller vegetaregenskaber.
Hvad koster Fito Apteka-produkter?
Priserne på Fito Apteka-produkter starter fra 50,00 kr i Nutris katalog.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i Fito Apteka-sortimentet?
De mest almindelige ingredienser er pebermynte, hibiskusblomst og anis, som forekommer i flere af produkterne.
Hvilken Fito Apteka-produkt passer til nybegynderen?
Fito Apteka - Herbal Tea er et populært produkt, der kan passe til den, der ønsker at prøve et urtete fra mærket.
Hvordan adskiller Fito Apteka-produkterne sig i vores sortiment?
Produkterne adskiller sig primært i kategori og ingredienser, med planteekstrakter & urter som den dominerende kategori samt fiber og urtete som supplerende grupper.
Fito Apteka vs lignende mærker – hvordan vælger jeg?
Vælg ud fra, hvilke ingredienser og kategorier du foretrækker i Nutris katalog, hvor Fito Apteka fokuserer på planteekstrakter & urter, fiber og urtete med ingredienser som pebermynte og hibiskusblomst.
Sammenlign Fito Apteka-produkter
Produkter fra Fito Apteka pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. g. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.6 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 12,50 kr/g |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.3 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 25,00 kr/g |
Kamomill1
Sammenlign alle Kamomill-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.6 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 12,50 kr/g |
Koriander1
Sammenlign alle Koriander-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.3 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 25,00 kr/g |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.9 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 8,33 kr/g |
Pepparmynta1
Sammenlign alle Pepparmynta-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 1.5 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 5,00 kr/g |
Spiskummelfrön1
Sammenlign alle Spiskummelfrön-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 1.2 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 6,25 kr/g |
Vitmöron1
Sammenlign alle Vitmöron-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.6 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 50,00 kr På lager | 7,50 kr/portion 12,50 kr/g |
Lignende mærker
Mærker med sortiment i samme kategorier som Fito Apteka