Malwa kosttilskud
Malwa tilbyder 26 produkter inden for kategorier som Væxt-ekstrakter & Urter og Urte te, med bedst sælgende produkter som Malwa - Tea og Malwa - Cranberry Tea. Sortimentet indeholder flere varianter af grøn te, hybenfrugt og pebermynteblade, godt repræsenteret i vores udvalg. Læs mere

Populær
Malwa - Grøn Te
43,00 kr
I Nutri-serien
I Nutri-serien
Prisinterval: 25,00 kr–139,00 kr
produkter

Grøn Te
Restordre · 5–7 hverdage

Grøn Te - 2g
Levering 1–2 dage

Te
Levering 1–2 dage

Grøn Te Med Kvitten
Restordre · 5–7 hverdage

Melissa med Vild Rose - 20 x 1,5g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Melisse med Citron - 20 Filtre (Teposer)
Vejl. pris 59,00 kr
Levering 1–2 dage

Tropisk te med granatæble og acerola - 20 x 2g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Mælkeurt - 20 Poser
Vejl. pris 179,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

F11 Sund Lever Te 20*2g
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

F10 Immunitetste 20*2g
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Fito Apotek Blodtryk-Normal
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

F6 Ro og Afslapning Te 20*2g
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

(Fito Apteka Line) - F1 Sugar-Norm Urte-te 20 Poser
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Calm Sleep Urte-Tee 20 Poser
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

F3 Cholesterol Urte-Tee 20 Poser
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Grøn Te med Kaktusfikon 20 Poser
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Aronia teposer 40g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Grøn Te Med Citron 20 Poser 2g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

(Under Shalira-mærket) - Cherry Tea Fix 25*2g
Levering 1–2 dage

Hindbær, Blåbær & Acai Te 20 Poser
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Winter Fantasy Urte Te 50g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Green Tea + Cranberry Fix 20*2g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Ingefær & Citron Te 20 Poser
Vejl. pris 69,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Urte Te Herbal Fantasy Fordøjelse 20*2g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Tranebærte 20 Poser 2g
Vejl. pris 59,00 kr
Levering 1–2 dage

Wild Rose Tea 20*2g
Vejl. pris 59,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage
Om Malwa hos Nutri
Malwa findes i vores sortiment med 26 produkter, hvor kategorier som Væxt-ekstrakter & Urter og Urte te er særligt fremtrædende. Blandt bedst sælgende er Malwa - Tea og Malwa - Cranberry Tea 20 Sachets 2g, hvilket viser mærkets styrke inden for tebaserede produkter. Ingredienser som grøn te, hybenfrugt og pebermynteblade går igen og afspejler Malwas fokus på plantebaserede ekstrakter og urte-teer.
Udover teer med frugt og urter findes også produkter med appelsinskaller, hibiskusblomst og hagtornfrugt. Malwa dækker dermed en række smags- og urtprofiler, hvilket gør det muligt at vælge mellem forskellige typer af urtete og grøn te samt kosttilskud med plantebaserede ingredienser.
Malwa i sortimentet
Malwa er repræsenteret i Nutris katalog inden for flere kategorier med følgende antal produkter:
- Væxt-ekstrakter & Urter: 14 produkter
- Urte te: 7 produkter
- Grøn te & Matcha: 2 produkter
- Immunforsvar: 1 produkt
- Kosttilskud: 1 produkt
- Te & Drikkevarer: 1 produkt
De mest forekommende ingredienser i Malwas produkter hos Nutri er grøn te (7 produkter), hybenfrugt (6 produkter) og pebermynteblade (6 produkter). Andre almindelige ingredienser er appelsinskaller, hibiskusblomst, aroma, hagtornfrugt og rooibos. Dette giver et tydeligt billede af Malwas fokus på plantebaserede og urtede smagskombinationer.
Sådan vælger du den rigtige Malwa-produkt
At vælge Malwa-produkt hos Nutri handler meget om, hvilken kategori og ingrediensprofil du foretrækker. Vil du have teer med klassiske urtede indslag, findes flere varianter i kategorien Urte te, hvor pebermynteblade og hibiskus ofte indgår. For den, der søger grønne teer med tilføjelser som kvitten eller citron, er Grøn te & Matcha det rette valg.
Inden for Væxt-ekstrakter & Urter findes produkter med hybenfrugt og hagtornfrugt som base, ofte i form af ekstrakter eller urte-teer tilpasset forskellige præferencer. Malwa tilbyder også specialprodukter som Malwa - Milk Thistle og F11 Healthy Liver Tea til mere specifikke behov inden for plantebaserede kosttilskud.
Malwa sammenlignet med resten af sortimentet
Malwa udgør en del af Nutris samlede udvalg med 26 produkter og er stærkt repræsenteret inden for Væxt-ekstrakter & Urter og Urte te. Sammenlignet med hele Nutri-kataloget er Malwa særligt rig på produkter med grøn te, hybenfrugt og pebermynteblade. Der er dog kun få produkter inden for immunforsvar og kosttilskud, hvilket viser en klar retning mod te og urtedrikke.
Dette placerer Malwa som et mærke med fokus på plantebaserede teer og urtede produkter, med en stabil position i kategorier, hvor grøn te og urtete er centrale. Sortimentets prisspænd fra 31 kr afspejler variationen i produktstørrelse og form, fra teposer til ekstrakter.
Ofte stillede spørgsmål om Malwa
Hvor køber jeg Malwa online?
Malwa-produkter kan købes online hos Nutri, som tilbyder 26 produkter fra dette mærke i forskellige kategorier som Væxt-ekstrakter & Urter og Urte te.
Hvor mange Malwa-produkter findes hos Nutri?
Hos Nutri findes 26 Malwa-produkter, inklusive teer, urtede produkter og kosttilskud med ingredienser som grøn te og hybenfrugt.
Hvilke kategorier har Malwa?
Malwa findes i kategorierne Væxt-ekstrakter & Urter, Urte te, Grøn te & Matcha, samt i mindre omfang inden for Immunforsvar og Kosttilskud.
Hvilke er de mest solgte / mest populære Malwa-produkter?
Blandt de mest solgte Malwa-produkter hos Nutri er Malwa - Tea, Malwa - Cranberry Tea 20 Sachets 2g og Malwa - Melissa With Lemon - 20 Filtre (Teposer) - 30g.
Passer Malwa til veganere / vegetarisk sortiment?
Malwas produkter er hovedsageligt plantebaserede, og mange passer til veganere og vegetarer, men tjek altid produktets mærkning for at være sikker.
Hvad koster Malwa-produkter?
Priserne på Malwa-produkter hos Nutri starter fra 31 kr, med variation afhængigt af produktkategori og størrelse.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i Malwa-sortimentet?
De mest almindelige ingredienser i Malwa-sortimentet er grøn te, hybenfrugt, pebermynteblade, appelsinskaller og hibiskusblomst.
Hvilken Malwa-produkt passer til nybegynderen?
For nybegyndere kan Malwa - Tea eller Malwa - Melissa With Lemon - 20 Filtre være gode valg, da de er enkle urtete med velkendte smagsnuancer.
Hvordan adskiller Malwa-produkterne sig i vores sortiment?
Malwa-produkter adskiller sig primært i kategori og ingrediens, fra grøn te og urtete til væxt-ekstrakter med forskellige urter som hyben og hagtornfrugt.
Malwa vs lignende mærker — hvordan vælger jeg?
Ved valg mellem Malwa og andre mærker i Nutris katalog kan du basere dit valg på antallet af produkter og ingrediensvalg i kategorier som Væxt-ekstrakter & Urter og Urte te for at finde den rette profil for dig.
Sammenlign Malwa-produkter
Produkter fra Malwa pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. g. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.
Artiskockbladsextrakt1
Sammenlign alle Artiskockbladsextrakt-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets cynara scolymus | 0.96 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 9,84 kr/g |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets equisetum arvense | 0.6 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 15,75 kr/g |
Maskrosrot1
Sammenlign alle Maskrosrot-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets taraxacum officinale | 0.36 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 26,25 kr/g |
Pepparmyntablad1
Sammenlign alle Pepparmyntablad-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets mentha piperita | 0.72 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 13,13 kr/g |
Artiskockblad (Cynara scolymus)1
Sammenlign alle Artiskockblad (Cynara scolymus)-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets | 0.96 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Cistros (Cistus incanus)1
Sammenlign alle Cistros (Cistus incanus)-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F10 For Immunity Tea 20*2g | 1.8 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Cistrosört1
Sammenlign alle Cistrosört-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F10 For Immunity Tea 20*2g cistus incanus | 1.8 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Fläderblom1
Sammenlign alle Fläderblom-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| F10 For Immunity Tea 20*2g sambucus nigra | 0.6 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Lignende mærker
Mærker med sortiment i samme kategorier som Malwa