Nutrex kosttilskud
Nutrex hos Nutri omfatter 34 produkter med fokus på blandt andet vægtstyring og pre-workout. Blandt de bedst sælgende er Nutrex - Anabol Hardcore og Nutrex Research - Lipo-6 Black Ultra Concentrate. Sortimentet inkluderer kategorier som L-karnitin, testosteron & hormonstøtte samt aminosyrer med ingredienser som koffein, krom og beta-alanin. Læs mere

Populær
Nutrex - Anabol Hardcore
348,00 kr
I Nutri-serien
I Nutri-serien
Prisinterval: 86,00 kr–671,00 kr
produkter

Nutrex - Creatine + HMB
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - Creatin + HMB, Smagsneutral - 210g
Vejl. pris 359,00 kr

Nutrex - EAA + Hydration, Juicy Grape - 390g
Vejl. pris 459,00 kr

Nutrex Research - Kreatin Monohydrat
Levering 1–2 dage

Nutrex - Burn30 GLP1+ - Uden Smag - 60 kapsler
Vejl. pris 649,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - Lipo-6 Hardcore - Unflavored - 60 kapsler
Vejl. pris 339,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - NIOX Extreme Pumps
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Outrage Ultra Stim Pre Workout
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Carniburn Fuego Fedtforbrænding Tyggegummi
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex BCAA 6000
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex EAA + Hydration
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - Outlift Clinical - Pre-Workout Formulering
Levering 1–2 dage

Nutrex Research - Energiboost
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - L-Carnitin
Levering 1–2 dage

Nutrex Kreatin Monohydrat
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - EAA+ Hydration Refuel Build
Levering 1–2 dage

Nutrex - Flydende Carnitin 3000
Levering 1–2 dage

Nutrex - Research - Glutamin Drive
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - CLA 1000
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Lipo-6 Black Hers Ultra Concentrate Med Koffein - 60 Kapsler
Vejl. pris 259,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Caffeine 200 - 60 Kapsler
Levering 1–2 dage

Nutrex Research - Lipo-6 Stim-Free - 60 kapsler
Vejl. pris 279,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Outlift Clinical - 628g
Vejl. pris 679,00 kr
Levering 1–2 dage

Nutrex Research - Vitadapt Complete
Vejl. pris 279,00 kr
Levering 1–2 dage

Nutrex Research - Tribulus 1400 - 90 Kapsler
Vejl. pris 859,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Lipo-6 Diuretic - 80 Kapsler
Vejl. pris 249,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Black Ultra Concentrate Extreme Potency - 60 Kapsler
Vejl. pris 309,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - Carnitine 1000 - 60 Kapsler
Vejl. pris 239,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - Anabol Ripped
Vejl. pris 409,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex - Lipo-6 Black - 120 Kapsler
Vejl. pris 359,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Lipo-6 Black Intense Ultra Concentrate - 60 Kapsler
Vejl. pris 399,00 kr
Levering 1–2 dage

Nutrex - Anabol Hardcore
Vejl. pris 439,00 kr
Levering 1–2 dage

Nutrex Research - HMB 1000 - 120 Kapsler
Vejl. pris 239,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Nutrex Research - Lipo-6 Black Ultra Concentrate - 60 Kapsler
Vejl. pris 309,00 kr
Levering 1–2 dage
Om Nutrex hos Nutri
Nutrex findes hos Nutri med 34 produkter, hvor vægtstyring er en af de mest fremtrædende kategorier, med blandt andet den bedst sælgende Nutrex Research - Lipo-6 Black Intense Ultra Concentrate. Sortimentet indeholder også pre-workout, L-karnitin, testosteron & hormonstøtte samt aminosyrer. Blandt ingredienserne i vores Nutrex-produkter findes flere velkendte stoffer som koffein, krom og beta-alanin, som ofte bruges til at støtte forskellige træningsmål. Produkterne er tilpasset sport- og fitnessinteresserede, der søger specifikke kosttilskud inden for disse områder.
Nutrex i sortimentet
Nutrex hos Nutri er inddelt i flere kategorier, der dækker forskellige behov inden for sport og sundhed. Her er en oversigt over kategorier og antal produkter pr. kategori:
- Vægtstyring — 7 produkter
- Pre-Workout — 6 produkter
- L-Karnitin — 3 produkter
- Testosteron & Hormonstøtte — 3 produkter
- Aminosyrer — 2 produkter
- BCAA & EAA — 2 produkter
Ingredienser som koffein findes i 7 af produkterne, krom i 5, beta-alanin i 4, og calcium, kalium samt L-fenylalanin findes i 4 produkter hver. L-karnitin forekommer i 3 af sortimentets produkter, hvilket gør det til en central ingrediens i flere kosttilskud fra Nutrex.
Sådan vælger du det rigtige Nutrex-produkt
At vælge det rigtige produkt inden for Nutrex hos Nutri handler om at matche kategorien med dine behov og ingredienser. Hvis du søger støtte til energi og fokus før træning, kan pre-workout-kategorien være relevant, hvor produkter som Nutrex - Outlift Clinical indeholder ingredienser som beta-alanin og koffein. For vægtstyring findes flere produkter med koffein og krom, for eksempel Nutrex Research - Lipo-6 Black Ultra Concentrate.
Hvis du er interesseret i aminosyrer eller BCAA & EAA, findes produkter som Nutrex - EAA+ Hydration med elektrolytter til væskebalance. L-karnitin-produkterne er særligt rettet mod denne aminosyre og findes i flere varianter, som Nutrex - Liquid Carnitine 3000. Testosteron & hormonstøtte tilbyder produkter med specifikke ingredienser til hormonbalance. Ved at vælge ud fra kategori og ingrediens kan du finde et produkt, der passer til dine træningsmål inden for Nutrex.
Nutrex sammenlignet med resten af sortimentet
Med 34 produkter er Nutrex en tydeligt profileret del af Nutri-kataloget, især inden for vægtstyring og pre-workout, hvor mærket har flest artikler. Blandt ingredienserne er koffein og krom almindelige, hvilket afspejler fokus på energistøtte og stofskifte. Sammenlignet med andre mærker i Nutri-kataloget har Nutrex et stærkt udvalg inden for L-karnitin og testosteron & hormonstøtte, mens antallet af produkter inden for BCAA & EAA og aminosyrer er mere begrænset. Dette gør Nutrex til et mærke, der supplerer de øvrige mærker ved at tilbyde specifikke sport- og fitnessprodukter med fokus på disse ingredienser og kategorier.
Ofte stillede spørgsmål om Nutrex
Hvor køber jeg Nutrex online?
Nutrex kan købes online hos Nutri, hvor hele vores udvalg af 34 Nutrex-produkter er tilgængeligt.
Hvor mange Nutrex-produkter findes hos Nutri?
Hos Nutri findes 34 produkter fra Nutrex, fordelt på flere kategorier som vægtstyring og pre-workout.
Hvilke kategorier har Nutrex?
Nutrex har produkter i kategorier som vægtstyring, pre-workout, L-karnitin, testosteron & hormonstøtte, aminosyrer samt BCAA & EAA.
Hvad er de mest solgte / populære Nutrex-produkter?
Blandt de mest solgte produkter er Nutrex - Anabol Hardcore - 60 Liquid Caps og Nutrex Research - Lipo-6 Black Ultra Concentrate - 60 Caps.
Passer Nutrex til veganer / vegetarisk sortiment?
Information om veganske eller vegetariske produkter varierer; tjek produktmærkningen for hver Nutrex-produkt for at sikre egnethed.
Hvad koster Nutrex-produkter?
Nutrex-produkter findes fra prisniveau 86,00 kr og opefter i Nutri-kataloget.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i Nutrex-sortimentet?
Almindelige ingredienser i Nutrex hos Nutri er koffein, krom, beta-alanin, calcium, kalium og L-fenylalanin.
Hvilket Nutrex-produkt passer til nybegynderen?
For nybegyndere kan produkter inden for pre-workout eller aminosyrer som Nutrex - EAA+ Hydration være et fornuftigt valg for at blive bekendt med kosttilskud.
Hvordan adskiller Nutrex-produkterne sig i vores sortiment?
Nutrex-produkter adskiller sig primært i kategori og indhold af ingredienser, med variationer inden for vægtstyring, pre-workout, L-karnitin og testosteron & hormonstøtte.
Nutrex vs lignende mærker — hvordan vælger jeg?
Vælg Nutrex ud fra de kategorier og ingredienser, der findes hos Nutri, såsom vægtstyring og koffein, for at matche dine behov i forhold til andre mærker i kataloget.
Sammenlign Nutrex-produkter
Produkter fra Nutrex pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. enhed. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex Research - Lipo-6 Stim-Free - 60 Caps som krompikolinat | 200 ug | 1 kapsel 60 portioner/pakke | fra 214,00 kr På lager | 3,57 kr/portion 0,02 kr/ug |
| Nutrex Research - Vitadapt Complete - 90 Caps som aminosyrakelat | 60 ug | 3 kapsler 30 portioner/pakke | fra 227,00 kr På lager | 7,57 kr/portion 0,13 kr/ug |
| Nutrex - Burn30 GLP1+ - Unflavoured - 60 capsules krompikolinat | 40 ug | 2 kapsler 30 portioner/pakke | fra 497,00 kr På lager | 16,57 kr/portion 0,41 kr/ug |
| Nutrex - Lipo-6 Black Hers Ultra Concentrate with Caffeine - 60 Caps som krompikolinat | 100 ug | — | fra 206,00 kr På lager | — |
| Nutrex Research - Lipo-6 Black Ultra Concentrate - 60 Caps som krompikolinat | 100 ug | — | fra 242,00 kr På lager | — |
| Nutrex - Lipo-6 Hardcore - Unflavoured - 60 capsules från krompikolinat | 40 ug | — | fra 274,00 kr På lager | — |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex - Outlift Clinical - Pre-Workout Formula | 300 mg | 1 ske ≈ 22 portioner/pakke | fra 497,00 kr På lager | 22,52 kr/portion 7,51 kr/100 mg |
| Nutrex Research - Outlift Clinical - 628g anhydrös | 300 mg | — | fra 497,00 kr På lager | — |
| Nutrex - Lipo-6 Black Hers Ultra Concentrate with Caffeine - 60 Caps som koffeinanhydrat | 200 mg | — | fra 206,00 kr På lager | — |
| Nutrex Research - Caffeine 200 - 60 Caps anhydrat | 200 mg | — | fra 86,00 kr På lager | — |
| Nutrex Research - Lipo-6 Black Ultra Concentrate - 60 Caps caffeine anhydrous | 175 mg | — | fra 242,00 kr På lager | — |
| Nutrex - Lipo-6 Black - 120 Caps | 150 mg | — | fra 285,00 kr På lager | — |
L-Isoleucin5
Sammenlign alle L-Isoleucin-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex - EAA+ Hydration - Amino Acid Electrolyte | 1.5 g | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 238,00 kr På lager | 7,93 kr/portion 5,29 kr/g |
| Nutrex EAA + Hydration | 1.5 g | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 296,00 kr På lager | 9,87 kr/portion 6,58 kr/g |
| Nutrex - Outlift Clinical - Pre-Workout Formula | 1000 mg | 1 ske ≈ 22 portioner/pakke | fra 497,00 kr På lager | 22,52 kr/portion 2,25 kr/100 mg |
| Nutrex BCAA 6000 | 1500 mg | — | fra 224,00 kr På lager | — |
| Nutrex Research - Outlift Clinical - 628g | 1000 mg | — | fra 497,00 kr På lager | — |
L-Leucin5
Sammenlign alle L-Leucin-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex - EAA+ Hydration - Amino Acid Electrolyte | 3 g | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 238,00 kr På lager | 7,93 kr/portion 2,64 kr/g |
| Nutrex EAA + Hydration | 3 g | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 296,00 kr På lager | 9,87 kr/portion 3,29 kr/g |
| Nutrex - Outlift Clinical - Pre-Workout Formula | 2000 mg | 1 ske ≈ 22 portioner/pakke | fra 497,00 kr På lager | 22,52 kr/portion 1,13 kr/100 mg |
| Nutrex BCAA 6000 | 3000 mg | — | fra 224,00 kr På lager | — |
| Nutrex Research - Outlift Clinical - 628g | 2000 mg | — | fra 497,00 kr På lager | — |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex - EAA+ Hydration - Amino Acid Electrolyte | 1.5 g | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 238,00 kr På lager | 7,93 kr/portion 5,29 kr/g |
| Nutrex EAA + Hydration | 1.5 g | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 296,00 kr På lager | 9,87 kr/portion 6,58 kr/g |
| Nutrex - Outlift Clinical - Pre-Workout Formula | 1000 mg | 1 ske ≈ 22 portioner/pakke | fra 497,00 kr På lager | 22,52 kr/portion 2,25 kr/100 mg |
| Nutrex BCAA 6000 | 1500 mg | — | fra 224,00 kr På lager | — |
| Nutrex Research - Outlift Clinical - 628g | 1000 mg | — | fra 497,00 kr På lager | — |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex Research - Vitadapt Complete - 90 Caps | 100 mg | 3 kapsler 30 portioner/pakke | fra 227,00 kr På lager | 7,57 kr/portion 7,57 kr/100 mg |
| Nutrex Research - Lipo-6 Diuretic - 80 Caps från kaliumglycinat-komplex | 65 mg | 4 kapsler 20 portioner/pakke | fra 193,00 kr På lager | 9,65 kr/portion 14,85 kr/100 mg |
| Nutrex - EAA+ Hydration - Amino Acid Electrolyte | 50 mg | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 238,00 kr På lager | 7,93 kr/portion 15,87 kr/100 mg |
| Nutrex EAA + Hydration | 50 mg | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 296,00 kr På lager | 9,87 kr/portion 19,73 kr/100 mg |
Magnesium4
Sammenlign alle Magnesium-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex Research - Vitadapt Complete - 90 Caps | 100 mg | 3 kapsler 30 portioner/pakke | fra 227,00 kr På lager | 7,57 kr/portion 7,57 kr/100 mg |
| Nutrex Research - Lipo-6 Diuretic - 80 Caps | 75 mg | 4 kapsler 20 portioner/pakke | fra 193,00 kr På lager | 9,65 kr/portion 12,87 kr/100 mg |
| Nutrex - EAA+ Hydration - Amino Acid Electrolyte | 20 mg | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 238,00 kr På lager | 7,93 kr/portion 39,67 kr/100 mg |
| Nutrex EAA + Hydration | 20 mg | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 296,00 kr På lager | 9,87 kr/portion 49,33 kr/100 mg |
AstraGin4
Sammenlign alle AstraGin-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Nutrex - EAA+ Hydration - Amino Acid Electrolyte | 50 mg | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 238,00 kr På lager | 7,93 kr/portion 15,87 kr/100 mg |
| Nutrex EAA + Hydration | 50 mg | 1 ske 30 portioner/pakke | fra 296,00 kr På lager | 9,87 kr/portion 19,73 kr/100 mg |
| Nutrex - Outlift Clinical - Pre-Workout Formula | 50 mg | 1 ske ≈ 22 portioner/pakke | fra 497,00 kr På lager | 22,52 kr/portion 45,04 kr/100 mg |
| Nutrex Research - Outlift Clinical - 628g | 50 mg | — | fra 497,00 kr På lager | — |
Lignende mærker
Mærker med sortiment i samme kategorier som Nutrex