
PEScience kosttilskud
PEScience tilbyder 11 produkter inden for pre-workout, L-glutamin, multivitamin og mere hos Nutri. Bland de bedst sælgende er High Volume - Pump & Vascularity og Prolific Pre-Workout. I vores PEScience-sortiment finder du kosttilskud med ingredienser som magnesium, L-citrullin og koffein. Læs mere

Populær
PEScience - Complete-GI - Fordøjelsesstøtte
360,00 kr
I Nutri-serien
I Nutri-serien
Prisinterval: 117,00 kr–386,00 kr
produkter

PEScience - Alphamine Thermogenic - Pre-Workout - 225g (KORT DATUM 2026-10-18)

Pescience - TruCreatine+ - Kreatinkompleks
Levering 1–2 dage

PEScience - Alphamine Thermogenic - Pre-Workout
Restordre · 5–7 hverdage

PEScience - Prolific - Muskelstøtte
Restordre · 5–7 hverdage

PEScience - Select Protein Vegan Series
Restordre · 5–7 hverdage

Pescience - Prolific - Pre-Workout Formulering
Levering 1–2 dage

Pescience - Prolific Pre-Workout
Restordre · 5–7 hverdage

PEScience - High Volume - Pump & Vascularity
Levering 1–2 dage

PEScience - Complete-GI - Fordøjelsesstøtte
Restordre · 5–7 hverdage

Pescience - Forskolin-95+ - 30 Dage
Vejl. pris 309,00 kr

Pescience - Alphamine, Sour Green Apple - 180g
Vejl. pris 469,00 kr
Levering 1–2 dage
Om PEScience hos Nutri
Pre-workout er en af de mest fremtrædende kategorier i PEScience-sortimentet hos Nutri, med produkter som High Volume - Pump & Vascularity som en af de bedst sælgende. I alt findes 11 PEScience-produkter på vores lager, fordelt på kategorier som pre-workout, L-glutamin, multivitamin, magnesium, fordøjelsesenzymer og vægtstyring. Sortimentet indeholder flere nøgleingredienser som L-citrullin, magnesium og koffein, som går igen i flere produkter. Det gør, at du kan finde PEScience-tilskud til både muskelstøtte og generel sundhed.
De forskellige produkter, fra Alphamine Thermogenic pre-workout til Select Protein Vegan Series, viser variationen i PEScience hos Nutri. Dette giver kunder mulighed for at vælge produkter tilpasset specifikke behov inden for sport og fitness, men også kosttilskud rettet mod vitaminer og fordøjelse.
PEScience i sortimentet
Hos Nutri findes PEScience-produkter inden for flere kategorier med tydelig bredde i antallet af produkter pr. kategori:
- Pre-Workout: 4 produkter, inklusive Prolific Pre-Workout og Alphamine Thermogenic
- L-Glutamin: 2 produkter
- Multivitamin: 2 produkter, eksempelvis Trumulti Men'S Formula
- Magnesium: 1 produkt
- Fordøjelsesenzymer: 1 produkt, eksempelvis Complete-GI
- Vægtstyring: 1 produkt, Forskolin-95+
Ingredienser som L-Citrullin (4 produkter), Magnesium (4 produkter) og Vitamin C (4 produkter) går igen i flere kosttilskud. Koffein og niacin findes i 3 produkter hver, mens calcium og taurin også er almindelige ingredienser. For mere om ingredienser kan du se L-Citrullin og Pre-Workout.
Sådan vælger du det rigtige PEScience-produkt
For at vælge det rigtige PEScience-produkt hos Nutri bør du udgå fra de faktiske kategorier og ingredienser i vores sortiment. Hvis du søger øget pumpe og vaskularitet, er High Volume - Pump & Vascularity et alternativ inden for pre-workout. Vil du have en mere alsidig pre-workout, kan Prolific Pre-Workout være interessant, med ingredienser som koffein og L-citrullin.
For restitution og muskelstøtte findes L-glutaminprodukter, der kan supplere træningen. Multivitaminer som Trumulti Men'S Formula dækker flere vitaminer og mineraler, mens magnesiumproduktet kan være relevant for mineralbalancen. For fordøjelse findes Complete-GI med fordøjelsesenzymer, og for vægtstyring Forskolin-95+.
Ingredienser som magnesium og vitamin C findes i flere produkter og kan påvirke valget afhængigt af dit fokus. Kontrollér altid produktets indhold og mærkning for at sikre, at det passer til dine behov.
PEScience sammenlignet med resten af sortimentet
Inden for Nutri-kataloget står PEScience for 11 produkter, hvilket er en tydelig niche inden for pre-workout med fire produkter. Sammenlignet med hele sortimentet er PEScience stærkest inden for pre-workout og indeholder også flere produkter med L-glutamin og multivitamin. Derimod er PEScience mindre repræsenteret i kategorier som magnesium og fordøjelsesenzymer, med ét produkt hver.
Almindelige ingredienser i PEScience er L-citrullin, magnesium og koffein, som også er almindelige i hele Nutri-kataloget, men PEScience har særligt fokus på kombinationer inden for pre-workout. For kunder, der søger flere ingredienser i samme produkt, er PEScience et af de mærker, der tilbyder sådanne løsninger i vores sortiment.
Ofte stillede spørgsmål om PEScience
Hvor køber jeg PEScience online?
PEScience kan købes online hos Nutri, som tilbyder hele 11 produkter fra dette mærke. Nutri har et bredt udvalg af PEScience-produkter inden for pre-workout, multivitamin og andre kategorier.
Hvor mange PEScience-produkter findes hos Nutri?
Hos Nutri findes 11 PEScience-produkter tilgængelige, fordelt på flere kategorier inklusive pre-workout og L-glutamin.
Hvilke kategorier har PEScience?
PEScience findes i kategorier som pre-workout, L-glutamin, multivitamin, magnesium, fordøjelsesenzymer og vægtstyring hos Nutri.
Hvad er de mest solgte / mest populære PEScience-produkter?
Blandt de mest solgte PEScience-produkter hos Nutri er High Volume - Pump & Vascularity og Prolific Pre-Workout.
Passer PEScience til veganer / vegetarkost?
PEScience har produkter som Select Protein Vegan Series i vores sortiment, men for at være sikker bør du kontrollere mærkningen på hver enkelt produkt.
Hvad koster PEScience-produkter?
Priserne på PEScience-produkter hos Nutri starter fra 117,00 kr og varierer afhængigt af produkt og kategori.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i PEScience-sortimentet?
Almindelige ingredienser i PEScience hos Nutri er L-Citrullin, magnesium, vitamin C, koffein og calcium.
Hvilket PEScience-produkt passer til nybegynderen?
For nybegyndere kan pre-workout-produkter som Prolific Pre-Workout være et godt valg, da de kombinerer flere nøgleingredienser uden at være for avancerede.
Hvordan adskiller PEScience-produkterne sig i vores sortiment?
Produkterne adskiller sig primært i kategori og ingrediensindhold, fra pre-workout med koffein og L-citrullin til multivitaminer og fordøjelsesenzymer.
PEScience vs. lignende mærker — hvordan vælger jeg?
Valget mellem PEScience og andre mærker kan baseres på, hvilke kategorier og ingredienser du prioriterer. PEScience har 11 produkter med fokus på pre-workout og muskelstøtte hos Nutri.
Sammenlign PEScience-produkter
Produkter fra PEScience pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. enhed. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.
L-Citrullin4
Sammenlign alle L-Citrullin-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 6 g | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 2,26 kr/g |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 6 g | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 2,83 kr/g |
| Pescience - Prolific Pre-Workout | 6000 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 0,29 kr/100 mg |
| PEScience - High Volume - Pump & Vascularity | 6000 mg | 2 skefulde 18 portioner/pakke | fra 349,00 kr På lager | 19,39 kr/portion 0,32 kr/100 mg |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 2.5 g | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 5,42 kr/g |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 2.5 g | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 6,78 kr/g |
| Pescience - Prolific Pre-Workout | 2500 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 0,71 kr/100 mg |
Kaffefruktextrakt3
Sammenlign alle Kaffefruktextrakt-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 100 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 13,55 kr/100 mg |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 100 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 16,95 kr/100 mg |
| Pescience - Prolific Pre-Workout neurofactor™ | 100 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 17,65 kr/100 mg |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 320 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 4,23 kr/100 mg |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 320 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 5,30 kr/100 mg |
| Pescience - Prolific Pre-Workout | 320 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 5,52 kr/100 mg |
L-Theanine3
Sammenlign alle L-Theanine-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 200 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 6,78 kr/100 mg |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 200 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 8,47 kr/100 mg |
| Pescience - Prolific Pre-Workout | 200 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 8,82 kr/100 mg |
Rhodiola rosea3
Sammenlign alle Rhodiola rosea-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 100 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 13,55 kr/100 mg |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 100 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 16,95 kr/100 mg |
| Pescience - Prolific Pre-Workout | 100 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 17,65 kr/100 mg |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 1.5 g | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 9,03 kr/g |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 1.5 g | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 11,30 kr/g |
| Pescience - Prolific Pre-Workout | 1500 mg | 2 matskedar (14 g) 20 portioner/pakke | 353,00 kr Udsolgt | 17,65 kr/portion 1,18 kr/100 mg |
Citicoline2
Sammenlign alle Citicoline-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Pescience - Prolific - Pre-Workout Formula | 100 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | fra 271,00 kr På lager | 13,55 kr/portion 13,55 kr/100 mg |
| PEScience - Prolific - Muscle Support | 100 mg | 2 skefulde 20 portioner/pakke | 339,00 kr Udsolgt | 16,95 kr/portion 16,95 kr/100 mg |
Lignende mærker
Mærker med sortiment i samme kategorier som PEScience