Reflex Nutrition kosttilskud
Reflex Nutrition tilbyder 27 produkter med fokus på kategorier som kulhydrater & energi og kreatin. Bedstsælgere som Reflex Nutrition - Creapure Creatine og Magnesium Bisglycinate er tilgængelige. Sortimentet indeholder også valleprotein, multivitamin og plantebaseret protein, med ingredienser som magnesium, zink og vitamin B12. Læs mere

Populær
Reflex Nutrition - Nexgen Multivitamin - 60 kapsler (KORT DATO 2026-11-30)
47,00 kr
I Nutri-serien
I Nutri-serien
Prisinterval: 47,00 kr–648,00 kr
produkter

Reflex Nutrition - Nexgen Multivitamin - 60 kapsler (KORT DATO 2026-11-30)
Levering 1–2 dage

Reflex Nutrition - One Stop Xtreme
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - The Muskelbombe
Levering 1–2 dage

Reflex Nutrition Plantebaseret Protein
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Isolate Pro
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - EAA, Pineapple - 500g
Vejl. pris 419,00 kr

Reflex Nutrition - Vitamin D3 2000IU - Standard
Vejl. pris 199,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - L-Glutamin - Standard - 250g
Vejl. pris 299,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - 100% Whey, Jordbær & Hindbær - 2000g
Vejl. pris 839,00 kr

Reflex Nutrition - Instant Whey Pro
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - High Protein Twin Bar
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Creapure Kreatin
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Clear Whey Isolate
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - 100% Whey
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muskelopbygger
Levering 1–2 dage

Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout
Vejl. pris 409,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g
Vejl. pris 349,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Koffeinfri - Lemon Sherbet, 30 Portioner
Vejl. pris 449,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Creatine Monohydrate - 450g
Vejl. pris 369,00 kr

Reflex Nutrition - Supergreens & Gut Support - 90 Kapsler
Vejl. pris 159,00 kr

Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight, Jordbær & Fløde - 5400g
Vejl. pris 839,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Nexgen Multivitamin - 60 Kapsler
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Kapsler
Levering 1–2 dage

Reflex Nutrition - Zink Matrix - 100 Kapsler
Vejl. pris 219,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Zink & Magnesium - 100 Kapsler
Vejl. pris 159,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage

Reflex Nutrition - Magnesium Bisglycinat - 90 Kapsler
Vejl. pris 169,00 kr
Restordre · 5–7 hverdage
Om Reflex Nutrition hos Nutri
Kulhydrater & energi er en fremtrædende kategori i Reflex Nutrition-sortimentet hos Nutri, med flere produkter rettet mod at give næring til fysisk aktivitet. Blandt bedstsælgere ses Reflex Nutrition - Creapure Creatine og Magnesium Bisglycinate - 90 Caps, som repræsenterer både kreatin og mineraler i dette udvalg. I alt findes 27 produkter, der spænder over flere kategorier som valleprotein, multivitamin og plantebaseret protein.
Ingredienser som magnesium, zink og kreatinmonohydrat forekommer ofte i Reflex Nutrition-sortimentet hos Nutri, hvilket viser en klar fokus på både mineraler og præstationsfremmende kosttilskud. Sortimentet afspejler en variation af behov inden for sport og sundhed, med produkter tilpasset både styrketræning og dagligt næringsindtag.
Reflex Nutrition i sortimentet
Reflex Nutrition er repræsenteret i Nutris katalog med 27 produkter fordelt på flere kategorier og ingredienser. Her er nogle af de vigtigste kategorier og antallet af produkter pr. kategori:
- Kulhydrater & Energi – 4 produkter
- Valleprotein – 2 produkter
- Kreatin – 2 produkter
- Multivitamin – 3 produkter
- Plantebaseret protein – 2 produkter
- Magnesium – 1 produkt
Almindelige ingredienser i Reflex Nutrition-sortimentet hos Nutri inkluderer magnesium, zink, kreatinmonohydrat, jern, kobber, vitamin B12, vitamin B6 og vitamin C. Disse viser en klar fokus på både mineraler og vitaminer, som er vigtige for træning og restitution.
Sådan vælger du det rigtige Reflex Nutrition-produkt
At vælge det rigtige produkt fra Reflex Nutrition hos Nutri handler primært om, hvilken kategori og ingrediens der matcher dine behov. For eksempel giver kulhydrater & energi hurtig energi og restitution, mens valleprotein og plantebaseret protein passer til dem, der ønsker et proteintilskud med forskellige kilder.
Kreatinprodukter som Reflex Nutrition - Creapure Creatine er særligt rettet mod styrke- og muskelopbyggende træning, mens multivitaminer giver en bred tilskudsprofil med flere vitaminer og mineraler. Magnesiumprodukter findes som magnesiumbisglycinat, som er en form for mineral, der ofte bruges for sit høje optag.
Ved at vælge blandt ingredienser som magnesium, zink eller vitamin B12 kan du tilpasse dit indtag efter specifikke behov. Hos Nutri kan du navigere i kategorier som kulhydrater & energi og magnesium for at finde produkter, der matcher dine præferencer.
Reflex Nutrition sammenlignet med resten af sortimentet
Med 27 produkter er Reflex Nutrition en tydelig aktør i Nutris katalog, især inden for kulhydrater & energi og valleprotein. Mærket har et stærkt fokus på kreatin og mineraler som magnesium, hvilket adskiller det fra andre mærker, der kan have større bredde i vitaminer eller andre kosttilskud.
Reflex Nutrition har færre produkter inden for multivitamin og plantebaseret protein sammenlignet med nogle andre mærker, men er godt repræsenteret i sport- og fitnesskategorier. Ingredienser som kreatinmonohydrat og magnesium er almindelige i deres produkter, hvilket giver en tydelig profil mod præstationsfremmende kosttilskud.
Ofte stillede spørgsmål om Reflex Nutrition
Hvor køber jeg Reflex Nutrition online?
Du kan købe Reflex Nutrition online hos Nutri, som tilbyder hele deres sortiment med fokus på sport og sundhed.
Hvor mange Reflex Nutrition-produkter findes hos Nutri?
Hos Nutri findes 27 produkter fra Reflex Nutrition, fordelt på flere kategorier som kulhydrater & energi og valleprotein.
Hvilke kategorier har Reflex Nutrition?
Reflex Nutrition findes i kategorier som kulhydrater & energi, valleprotein, kreatin, multivitamin, plantebaseret protein og magnesium.
Hvad er de mest solgte Reflex Nutrition-produkter?
Blandt bedstsælgere hos Nutri findes Reflex Nutrition - Creapure Creatine, Magnesium Bisglycinate - 90 Caps og Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps.
Passer Reflex Nutrition til veganere / vegetarisk sortiment?
Reflex Nutrition har plantebaseret protein i sit sortiment, men tjek produktmærkningen for at sikre, at produktet er vegansk eller vegetarisk.
Hvad koster Reflex Nutrition-produkter?
Priserne på Reflex Nutrition hos Nutri starter fra 47,00 kr og varierer afhængigt af kategori og produkt.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i Reflex Nutrition-sortimentet?
Almindelige ingredienser er magnesium, zink, kreatinmonohydrat, jern, kobber og vitaminer som B12, B6 og C.
Hvilket Reflex Nutrition-produkt passer til nybegynderen?
For nybegyndere kan produkter inden for kulhydrater & energi eller standard valleprotein være en god start, for eksempel Instant Whey Pro eller Instant Mass Heavyweight.
Hvordan adskiller Reflex Nutrition-produkterne sig i vores sortiment?
Forskellene ligger primært i kategori og ingrediens, med kulhydrater & energi til hurtig energi, kreatin til muskelstyrke og multivitamin til bred næring.
Reflex Nutrition vs lignende mærker — hvordan vælger jeg?
Vælg ud fra det antal produkter og kategorier, der passer bedst til dig hos Nutri. Reflex Nutrition har fokus på kreatin, magnesium og protein, hvilket kan adskille sig fra andre mærker i kataloget.
Sammenlign Reflex Nutrition-produkter
Produkter fra Reflex Nutrition pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. enhed. Mængder og ingredienser varierer. For pulver beregnes antal portioner fra nettovægt og portionsvægt. ≈ angiver afrundet antal; prisen bruger det uafrundede antal. Følg pakkens doseringsanvisning.
Vitamin B127
Sammenlign alle Vitamin B12-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g metylkobalamin | 19 ug | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 0,86 kr/ug |
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 2.5 ug | 1 kapsel 90 portioner/pakke | fra 207,00 kr På lager | 2,30 kr/portion 0,92 kr/ug |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb metylkobalamin | 9.5 µg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 1,10 kr/µg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g metylkobalamin | 9.5 µg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 1,73 kr/µg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 2.5 ug | 50 g 40 portioner/pakke | fra 344,00 kr På lager | 8,60 kr/portion 3,44 kr/ug |
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | — | 10 g 30 portioner/pakke | fra 276,00 kr På lager | 9,20 kr/portion |
| Reflex Nutrition Plant-Based Protein metylkobalamin | — | 30 g 20 portioner/pakke | fra 289,00 kr På lager | 14,45 kr/portion |
Magnesium6
Sammenlign alle Magnesium-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 375 mg | 1 kapsel 90 portioner/pakke | fra 207,00 kr På lager | 2,30 kr/portion 0,61 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 375 mg | 50 g 40 portioner/pakke | fra 344,00 kr På lager | 8,60 kr/portion 2,29 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g magnesiumcitrat | 60 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 27,33 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb citrat | 30 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 34,83 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g citrat | 30 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 54,67 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | — | 10 g 30 portioner/pakke | fra 276,00 kr På lager | 9,20 kr/portion |
Vitamin B66
Sammenlign alle Vitamin B6-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 1.4 mg | 1 kapsel 90 portioner/pakke | fra 207,00 kr På lager | 2,30 kr/portion 164,29 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 1.4 mg | 50 g 40 portioner/pakke | fra 344,00 kr På lager | 8,60 kr/portion 614,29 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g pyridoxinhydroklorid | 1.2 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 1 366,67 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb pyridoxinhydroklorid | 0.6 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 1 741,67 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g pyridoxinhydroklorid | 0.6 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 2 733,33 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | — | 10 g 30 portioner/pakke | fra 276,00 kr På lager | 9,20 kr/portion |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Nexgen Pro Multivitamin - 90 Caps | 10 mg | 1 kapsel 90 portioner/pakke | fra 207,00 kr På lager | 2,30 kr/portion 23,00 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 10 mg | 50 g 40 portioner/pakke | fra 344,00 kr På lager | 8,60 kr/portion 86,00 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g zinkbisglycin | 1.6 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 1 025,00 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb bisglycinat | 0.8 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 1 306,25 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g bisglycinat | 0.8 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 2 050,00 kr/100 mg |
Beta-alanin4
Sammenlign alle Beta-alanin-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - Pre-Workout - 300g | 1600 mg | 10 g 30 portioner/pakke | fra 276,00 kr På lager | 9,20 kr/portion 0,57 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 2.5 g | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 6,56 kr/g |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb | 1250 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 0,84 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g | 1250 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 1,31 kr/100 mg |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 600 ug | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 0,03 kr/ug |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb pteroylmonoglutaminsyra | 300 µg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 0,03 kr/µg |
| Reflex Nutrition - Instant Mass Heavyweight - Muscle Gainer | 200 ug | 50 g 40 portioner/pakke | fra 344,00 kr På lager | 8,60 kr/portion 0,04 kr/ug |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g pteroylmonoglutaminsyra | 300 µg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 0,05 kr/µg |
L-Tyrosin4
Sammenlign alle L-Tyrosin-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 1.5 g | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 10,93 kr/g |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb | 750 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 1,39 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g | 750 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 2,19 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - Isolate Pro | 727 mg | — | 954,00 kr Udsolgt | — |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Reflex Nutrition - The Bomb Advanced Pre-Workout - 400g | 2.5 g | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 6,56 kr/g |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb vattenfritt | 1250 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 209,00 kr På lager | 10,45 kr/portion 0,84 kr/100 mg |
| Reflex Nutrition - The Muscle Bomb Caffeine Free - Lemon Sherbet - 400g vattenfritt | 1250 mg | 20 g 20 portioner/pakke | fra 328,00 kr På lager | 16,40 kr/portion 1,31 kr/100 mg |
Lignende mærker
Mærker med sortiment i samme kategorier som Reflex Nutrition